Od Bratislavy po Kežmarok, to sú majstri sveta


By Michal Runák - Posted on 10 jún 2013

VIDEO: Hokejbalisti Slovenska prepisovali históriu, každý člen zlatého tímu ťažko hľadal slová.

Prinášame vám ohlasy po zlatom finále na 10. majstrovstvách sveta v kanadskom St. John´s.

Jozef Ďuris (tréner): "Odohrali sme vynikajúce stretnutie. Hovoril som to po semifinále, že toto mužstvo ešte neukázalo naplno svoju silu. Ja som mu veril, zložili sme ho vynikajúco, od gólmanov cez obranu až po útok. Češi včera podali dokonalý výkon proti Kanade, my sme sa na nich dôkladne pripravili, nepúšťali sme ich do typickej rýchlej tvorivej hry, napádali sme ich už v zárodku. Kazili sme útoky, ktoré sa na nás valili a hrozili sme rýchlymi protiútokmi. Dosiahli sme po štrnástich rokoch to, po čom sme všetci túžili, sme majstri sveta. Chalani mali doteraz dosť prísny režim, teraz všetko padá, nech si užijú oslavy. Dúfam, že to v zdraví prežijú aj oni, aj hotel (úsmev)."

Jozef Stümpel (predseda SHbÚ): "Je to krásny pocit. Po dlhej dobe sa nám opäť podarilo získať titul majstra sveta, dievčatá hrali tiež veľmi dobre, chýbalo im iba trošku šťastia. Na týchto MS sme však dosiahli veľký úspech."

Michal Wagner: "Bol som na ME U16 i ME U18 a na dvakrát na MS U20. Vždy som skončil druhý, som nesmierne rád, že sa mi to podarilo. Som majster sveta, nemôžem tomu uveriť."

Ivan Káčer: "Neopísateľný pocit, eufória. Je to výsledok každého jedného hráča. Táto sezóna sa pre mňa osobne ani nemohla skončiť lepšie."

Marek Slovák: "Išiel som do Kanady s tým, že získame titul, podarilo sa. Každý videl pred finále Čechov na tróne, podarilo sa nám to prekaziť. Vytvorili sme výborný kolektív, zomkli sme sa. Sú to neopísateľné pocity."

Dušan Danko: "Som veľmi rád, je to isté zadosťučinenie za tie dlhé roky, čo hrávam hokejbal."

Milan Ladiver: "Snívame neuveriteľný sen, nikto nám už nezoberie, že sme masjtri sveta. Oslavy si budeme užívať ešte aj v lietadle."

Stanislav Petrík: "Neviem čo povedať, je to úžasné. Pri prvom titule som mal 20 rokov, veľmi som si to neuvedomoval. Teraz je to iné, vnímam to oveľa viac."

Roman Bujdák: "Nedá sa to opísať, neviem ani stráviť, čo sme vlastne dokázali. Ráno mi to hádam dojde (úsmev). Byť majstrom sveta je výborný pocit."

Jozef Minárik: "Je to neopísateľný pocit, tie emócie ešte len prídu, i keď slzy mi vybehli už po záverečnom hvizde. Chem poďakovať každému, ktorý sa v tomto mužstve objavil, od brankárov cez obrancov, útočníkov až po trénerov."

Oskar Šlachtič: "Úžasné, vynikajúce. Je to asi najkrajší pocit, aký som doteraz prežil."

Martin Haring: "Ja tomu stále neverím, uverím asi až v lietadle. Vôbec si neuvedomujem , čo sme dosiahli. Celý rok bol nádherný, som hrdý na toto mužstvo. Mojej láske prajem všetko najlepšie, pretože zajtra oslavuje narodeniny. Krajší darček som jej asi nemohol dať. "

Róbert Kašša: "Som dvojnásobný majster sveta, neviem si predstaviť krajšiu rozlúčku po pätnástich rokoch v reprezentácii."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (16 votes)
Značky

Gratulujem všetkým čo sa pričinili o titul majstrov sveta u mužov a titul vicemajsteriek u žien. Hráčom, trénerom, realizačným tímom i fanúšikom, ktorí držali palce a vždy verili slovenským farbám.

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.