Nový projekt pod Tatrami?


By joziva - Posted on 18 júl 2013

Na východe republiky prebiehajú rokovania o novej súťaži, ktorá by spojila viaceré regionálne súťaže.

Po úspešnom zrealizovaní projektu s názvom Tatranská hokejbalová extraliga, keď sa vedeniu Kežmarskej hokejbalovej únie podarilo dostať do jednej súťaže mužstvá z Košíc, Prešova, Bardejova, Kežmarku a Spišskej Belej je tu nový projekt kežmarského vedenia hokejbalu. Spoločná súťaž mužstiev Kežmarskej hokejbalovej ligy a Popradskej ligy – Tatranská hokejbalová liga.

Podľa oficiálneho webu kežmarského hokejbalu už prvé rokovania o projekte prebehli a zatiaľ sa vyvíjajú sľubne. "Obidve strany zatiaľ dávajú projektu zelenú, a tak možno už od budúcej sezóny, ak budú kapitáni klubov chcieť, zmení sa štruktúra oboch súťaží. Samozrejme, že k tomu majú čo povedať všetky tímy v obidvoch súťažiach, no je dôležité už len to, že je ochota pracovať ďalej na projekte," píše sa vo vyjadrení na stránke khbl.net.

Podľa posledných informácii je viacero možností, ako by mohla nová súťaž fungovať. Všetko ukážu až nadchádzajúce rokovania.

  • Vytvorila by sa jedna spoločná liga so všetkými mužstvami kežmarskej i popradskej ligy. Tu by sa stretli systémom každý s každým dvojkolovo, doma – vonku, potom by bolo prípadné play-off.
  • Hralo by sa podľa súčasných pravidiel, teda v dvoch ligách. Do spoločného play-off by postupovali z každej ligy prvé štyri tímy, ktoré by sa stretli krížovo, vždy na ihrisku lepšieho v poradí, resp. lepšie bodového.
  • Hralo by sa ako doteraz v dvoch ligách, ale s tým, že v základnej časti by odohrali tímy z iných skupín po jednom zápase. Na konci by sa proti sebe stretli iba víťazy líg.

"Všetko je v štádiu rokovaní a nachádzaní spoločných bodov. Ak by sa mali hrať zápasy na popradskom štadióne, tak podmienkou je jeho rekonštrukcia. Vtedy by popradské tímy hrali domáce zápasy na svojom ihrisku. S najväčšou pravdepodobnosťou by sa zápasy neodkladali, resp. iba minimálne," informuje ďalej vedenie kežmarského hokejbalu a dodáva: "Možno by sa časom liga rozdelila na prvú a druhú ligu, ako je to napríklad v Košiciach, no celý projekt spoločnej súťaže by museli schváliť aj kapitáni všetkých tímov. Je tu ale snaha o postavenie vyššieho hokejbalového levelu pod Tatrami. A tam kde je vôľa, je aj cesta."

Na danú tému rozbehol oficiálny web kežmarského hokejbalu i anketovú otázku. Za zavedenie spoločnej ligy sa vyjadrilo päťdesiat percent respondentov. Proti akémukoľvej spájaniu bolo dvadsať percent opýtaných.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4 (4 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 18 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.