Nitru povedie bývalý vynikajúci hráč a skúsený tréner Aurel Nauš


By Ján Ivančík - Posted on 16 august 2021

Pod Zobor prichádzajú skúsenosti bývalého fantastického hráča a asistenta reprezentačného trénera Aurela Nauša.

Extraligisti z Nitry budú pracovať pod vedením nového trénera. Na lavičku "rytierov" zasadne dlhoročný bývalý hráč a funkcionár mužstva z Martina Aurel Nauš, ktorý má bohaté skúsenosti aj z reprezentácie. Nitrania tak po ročnom pôsobení Lea Goudasa pristupujú k zmene lodivoda, ktorú oznámili na sociálnej sieti facebook. 

"Myslím si, že predstavovať ho asi nemusíme, len spomeniem, že po boku Jožka Ďurisa priviedol reprezentáciu Slovenska k trom titulom majstra sveta," uviedol manažér tímu Juraj Bubák a dodal: "Zvažovali sme rôzne možnosti, ale Ajo Nauš bol od začiatku naša voľba číslo jedna. Máme mladé družstvo a potrebujeme skúseného trénera. Som nesmierne rád, že sa nám jeho príchod podarilo dotiahnuť do úspešného konca."

Nauš má za sebou skvostnú kariéru, vďaka ktorej je už aj členom siene slávy slovenského hokejbalu. V minulosti hral na poste útočníka, pričom už v roku 1998 bol pri striebornej medaile Slovenska na šampionáte v Litoměřiciach. O rok neskôr sa vo Zvolene tešil z titulu majstra sveta. Následne Slováci čakali dlhých 14 rokov na zopakovanie zlatej radosti, pričom to bol tím pod vedením Jozefa Ďurisa, ktorý na lavičke spolupracoval práve s Aurelom Naušom, ktorý dokázal trikrát za sebou priniesť pod Tatry zlato. Na klubovej úrovni bola jeho kariéra spätá s úspešným extraligovým výberom z Martina, ktorý už v najvyššej súťaži nepôsobí.

Foto: SITA

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 17 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.