Neveľká liga v Kátlovciach ukazuje veľké myšlienky, víťazi s prsteňmi


By Ján Ivančík - Posted on 08 marec 2011

Dňa 19.02.2011 o 18,00hod sa v miestnom kultúrnom dome v Kátlovciach uskutočnilo Vyhodnotenie XXII. ročníka KHL.

Na túto udalosť, tak ako každoročne, sa tešia všetci hráči a priaznivci tohto populárneho športu v Kátlovciach. Nečudo, veď sa teší veľkej obľube a svojich priaznivcov si našiel aj v okolitých obciach, z ktorých chodia do Kátloviec za hokejbalom, či už ako diváci, ale predovšetkým ako hráči.

Takisto organizátori KHL a jej vyhodnotenia, zohraná dvojica, Ladislav Šimončič a Branislav Machovič, sa s prípravou tejto udalosti zaoberajú nielen pár dní pred vyhodnotením, ale počas celého trvania súťaže, s úmyslom, aby tento ročník bol vždy o niečo lepší ako ten predchádzajúci.

Celé to vypuklo o 19,00hod, kedy sa Ladislav Šimončič, tak ako každý rok, ujal slova a srdečne privítal všetkých prítomných. Na úvod obhajca titulu minulého ročníka, kapitán za HC 12 Amateurs, Alan Uváček, odovzdal putovný pohár do rúk organizátorom.

V tomto roku sa na piedestál slávy, opäť po ročnej prestávke, postavilo mužstvo Rangers of the Doom, ktoré sa počas celej súťaže naťahovalo o titul, s „večne druhým“ mužstvom Atlanta Thrashers. Tento rok im chýbalo ozaj len zopár gólov naviac a na vrchole mohli po dlhých rokoch čakania skončiť oni. Snáď im to vyjde nabudúce. Na spôsob NHL sa víťazi tento rok, po prvýkrát v histórii, tešili z prsteňov pre víťazov KHL, ktoré boli milou obmenou medajlí.

Organizátori sa snažili ohodnotiť a oceniť čo najširší okruh hráčov, nezostalo len pri prvých troch miestach. Tento rok zabezpečili krásne putovné poháre nielen pre víťaza súťaže, ale aj pre hráčov v kategórii „Železný muž KHL“, „Najlepší hráč KHL“ , „Najlepší nováčik KHL“ . V súboji o „Železného muža KHL“ , hráča, ktorý boduje minimálne jedným bodom počas všetkých kôl súťaže sa tešil z pohára Peter Banič z mužstva Rangers of the Doom. Tento hráč si takisto odniesol pohár „Najlepšieho hráča KHL“. Za „Najlepšieho nováčika KHL“ bol vyhlásený Tomáš Orihel z mužstva HC 12 Amateurs. V súťaži o najslušnejšie mužstvo, tak ako každý rok skončilo mužstvo Minnesota Wilds z Nižnej s 18 trestnými minútami.

Na rad prišlo aj vyhlásenie ALL Stars KHL A a B päťky. Podľa hlasovania kapitánov boli nominovaní :
All Stars A : Hlavatovič Marek, Uváček Roman, Deštík Peter, Bzdúch Marek a Hlavatovič Lukáš
All Stars B : Procháska Peter, Procháska Jaroslav, Valent Lukáš, Vyhlídal Martin a Gajarský Radovan.

Za dlhoročný prístup bol ocenený Deštík Peter z mužstva Atlanta. Nezabudlo sa ani na najlepších hráčov mužstiev a hráčov umiestnených v prvej päťke Kanadského bodovania KHL, kde na prvom mieste s najvyšším počtom bodov (36+25) skončil Banič Peter z mužstva Rangers. Na druhom mieste skončil jeho spoluhráč Hlavatovič Lukáš a tretí skončil Uváček Alan z HC 12. Na 4. a 5.mieste skončili Gajarský Radovan a Maška Marek.

Na konci vyhlásenia sa uskutočnil každoročný kvíz, kde sa zástupcovia jednotlivých mužstiev snažili čo najlepšie odpovedať na otázky nielen z oblasti KHL, ale aj o Waynovi Gretzkom, našom účinkovaní na posledných ZOH a oblasti hokeja. Víťazom sa stali hráči Rangers of the Doom.

Následne celá slávnosť pokračovala voľnou zábavou až do neskorých nočných hodín. Na konci sa všetci prítomní rozlúčili medzi sebou so želaním ďalšieho úspešného ročníka KHL. Počas medziobdobia sa už tešíme na pripravované turnaje a zápasy, ktoré skrátia toto očakávanie a budú milým spestrením. Organizátori si dali ambiciózny plán a chceli by v najbližšom období zohnať finančné prostriedky na výstavbu mantinelov, ktoré by posunuli úroveň hokejbalu v Kátlovciach opäž o kus]dopredu. Držíme im palce a veríme, že nájdu dostatok ochotných sponzorov aj z radov miestnych k zrealizovaniu tejto krásnej myšlienky.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (8 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
5 + 13 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.