Najlepším hokejbalistom sveta za rok 2009 sa nestal Slovák, titul získal Čech Petr Novák


By Ján Ivančík - Posted on 26 január 2010

Dejisko júnového šampionátu juniorov, rakúsky Villach privítal kongres medzinárodnej federácie zástupcov národných asociácií.

Po sobotňajšom kongrese je jasné, aké zloženie bude mať predsedníctvo ISBHF na nasledujúce dva roky. Zástupcovia krajín sa zhodli, že na čele federácie zostane aj naďalej Domenic DiGironimo z Kanady. Predstavenstvo pozostávajúce zo siedmych členov bolo odsúhlasené nasledovne: viceprezidenti - Christoph Curchod zo Švajčiarska a Vít Řezáč z Česka. Medzi ďalšími členmi sa ocitol aj slovenský zástupca. Je ním Jaroslav Melíšek. Kolektív dotvárajú Kanaďan Tony Iannitto, Werner Steffens z Nemecka, Fín Jussi Pajolarvi a Američan Ricky Laperriere. Vedúcim sekretariátu sa stal ďalší slovenský zástupca Roman Torok.

Kongres priniesol aj vyhlásenie najlepšieho hokejbalistu za rok 2009. Medzi najhorúcejších kandidátov na tento post patril aj Slovák Branislav Thron. Šťastie sa však napokon usmialo na jeho českého súpera Petra Nováka. Medzi ženami triumfovala Kanaďanka Caroline Bérubé.

Okrem iného priniesla konferencia aj určenie miesta konania najbližších medzinárodných podujatí. Dejiskom MS mužov v roku 2013 bude kolíska ľadového hokeja Kanada. O konkrétnom miesta sa rozhodne v júni. Pravdepodobne sa bude vyberať medzi Montrealom alebo St. John's. Pozoruhodné je, že budúcoročné majstrovstvá Európy bude hostiť Veľká Británia. Pôjde o šampionáty hokejbalistov do 16 a 18 rokov.

Ďalšie informácie týkajúce sa aj blížiaceho sa šampionátu v Bratislave Vám prinesieme už čoskoro.

zdroj: isbhf.com, hokejbal.cz

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 11 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.