Najférovejší tím vlaňajšieho ročníka, dvadsaťroční oslávenci a top favorit turnaja


By Ján Ivančík - Posted on 07 august 2019

Koho všetkého uvidíte v skupine "A" na Víkende šampiónov? Máte sa veru na čo tešiť. Zástupcovia zo Zlatých Moraviec, Košíc, Nitry, Bratislavy i Žiliny sa postarajú o kvalitný hokejbal.

Siedme pokračovanie Víkendu hokejbalových šampiónov sa nezadržateľne blíži a aj tento rok sľubuje obsadenie v Žiline veľmi kvalitný hokejbal. Práve preto sme sa podrobnejšie pozreli na jednotlivých účastníkov a ich históriu. Začíname skupinou „A“.

Ananásy (Zlaté Moravce/Vráble)

Nenasadeným tímom v prvej skupine sú zlatomoravecké Ananásy. Úradujúci šampión ligy z Vrábeľ dokázal svoju silu ako v rozhodujúcom ročníku pre účasť na turnaji v sezóne 2017/2018, ale aj v nedávno ukončenej sezóne. Partia okolo Matúša Kováča tento rok s prehľadom zvíťazila v lige, a to s jedenásťbodovým náskokom pred najbližším prenasledovateľom. Ananásy majú skúsenosť aj s Víkendom šampiónov, keď v roku 2018 v oklieštenej zostave bojovali o postup do play-off až do posledného okamihu. Sympatický mančaft, ktorý sa prezentoval aj netradičnou gólovou zvučkou napokon obišiel s cenou Fair-play.

"Tento rok to je presne desať rokov našej existencie. Za ten čas sme pôsobili striedavo v Zlatých Moravciach a Vrábloch. V Zlatých Moravciach sa nám podarilo ligu vyhrať raz a vo Vrábľoch trikrát. Na víkende šampiónov sme boli minulý rok po prvýkrát a aj napriek celkovému umiestneniu to bola skvelá skúsenosť. Tento rok si nedávame konkrétne ciele, samozrejme, postup zo skupiny by bol skvelý. Chceme sa v prvomrade predviesť dobrou hrou, nabrať ďalšie skúsenosti ale hlavne si turnaj užiť," hodnotí Matúš Kováč.

HBC Denver (Nitra)

Nitriansky majster z posledných sezón oživenej NHbL doma požíva veľký rešpekt a vybudovať by si ho chcel aj na národnej úrovni. HBC Denver vlani skončil vo svojej premiére na Víkende šampiónov už vo štvrťfinále, a to na štíte neskoršieho bronzového medailistu Mikomix zo Žiliny. Tento rok to partia okolo Miroslava Kupca bude chcieť dotiahnuť určite ďalej. Káder „oranžových“ obsahuje aj mnohé zvučné mená, ktoré sa dlhodobo preháňali i po extraligových ihriskách. Michal Ecker, Michal Jacko, Tomáš Daniška, Ján Ďurický a ďalší sú zárukou kvality, ktorá by sa mala prejaviť aj na žilinskom turnaji majstrov. Mimochodom, klub, ktorý založili rodáci z nitrianskych Dražoviec oslavuje tento rok svoje 20-te výročie. Názov je vraj inšpirovaný denverským mužstvom, ktorého farebná kombinácia oranžovej-bielej a čiernej bola vzorom pre Nitranov. V ich logu dominuje nitriansky kostolík, ktorý je jednou z dominánt regiónu (svojho času bol i na desaťhalierovej minci). 

Dargovskí vlci (Košice)

Veľké očakávania budú kladené na posledného víťaza ligy v Košiciach – Dargovských vlkov. Zatiaľ čo vlani mali Košičania problémy so skladbou kádra, tento rok kapitán Lukáš Petrila avizuje, že do Žiliny vycestuje to najkvalitnejšie, čím východniari disponujú. Pri pohľade na káder, v ktorom nechýbajú ani také mená ako Martin Raschman je jasné, že súperi by mali mať rešpekt. Aj pre už spomínané problémy so skladbou kádra vlani skončili na Víkende šampiónov „vlci“ už vo štvrťfinále, keď nestačili na neskoršieho víťaza – Farmu Petržalka (0:4). S ňou sa tentoraz stretnú už v základnej skupine a pokúsia sa ju poriadne potrápiť. Nakoľko košická liga momentálne upadla do hibernácie, posledný rok strávili Dargovčania najmä na turnajoch a svoje schopnosti budú musieť poriadne oprášiť.

Euroimpex (Žilina)

Jednou z posledných veľkých bášt regionálneho hokejbalu na Slovensku je Žilina, ktorá síce na extraligovej úrovni dlhšiu dobu nepôsobí, no stále vytvára mimoriadne kvalitné zázemie na rast mladých talentov. „Domácim“ mužstvom bude v hale na Bôriku aj Euroimpex, ktorému sa paradoxne za posledné roky darí lepšie v základnej časti, než v play-off. V sezóne 2017/2018 štvrtý tím a v poslednom ročníku bronzový medailista chce svoju premiéru na Víkende šampiónov pretaviť na čo najlepší výsledok. V skupine „A“ by malo ísť o jedného z ťahúňov, ktorý by si k cenným kovom z domácej súťaže chcel pridať i úspech na celonárodnom poli.

"História nášho klubu siaha až do dôb keď sa hokejbal hral ešte bez mantinelov, iba na čiary a viacerí členovia vtedajšieho tímu majú teraz už vnúčatá. Preto je bilancia našich úspechov iba orientačná. Čo sa týka nášho mužstva, vždy sme zakladali na dobrej partii a dlhoročných kamarátskych vzťahoch. Pred každou sezónou máme tie najvyššie očakávania a do každého zápasu ideme s túžbou zvíťaziť. Očakávania od turnaja sú také, že s každým by sme radi odohrali vyrovnanú partiu a dokázali si, že stále dokážame hrať kvalitný a atraktívny hokejbal. Od zápasu k zápasu uvidíme ako ďaleko to dokážeme dotiahnuť," vraví Michal Koštek, ktorý by mal byť lídrom mužstva na ihrisku i v kabíne.

HBC Farma Petržalka (Bratislava-Záhorie)

Nasadenou jednotkou skupiny, ale aj celého turnaja je HBC Farma Petržalka. Mužstvo ovenčené toľkými titulmi, že ich je až ťažké spočítať má na Víkende šampiónov vždy iba tie najvyššie ciele. Úradujúci kráľ regionálnych líg na Slovensku má celkovo štyri prvenstvá a jedno druhé miesto z Víkendu šampiónov. Najhoršie Farma obišla počas svojej premiéry v roku 2013, keď skončila celkovo štvrtá. Doposiaľ platí, že okrem Farmy a zástupcov skalickej súťaže (Havana, Vikings, Indiáni) na Víkende šampiónov nedokázal ešte nik zdvihnúť pohár nad hlavu. Podarí sa zlomiť hviezdami nabitú Farmu niektorému zo súčasných účastníkov? Zuby si na to brúsia viacerí. Na turnaj “farmári“ nastupujú aj vicemajstri ZHbL. Mančaft okolo Petra Merschitza totiž akoby unavilo naháňať sa za domácimi titulmi a podľa slov manažéra je Víkend šampiónov pre všetkých hráčov vrcholom celej sezóny. Uvidíme teda, ako sa partií, v ktorej nechýbajú mená ako Minárik, Kováč, Weber, Mydla, Axamit, Kanich, Mydla a ďalší bude dariť tento rok. Vlani svojho premožiteľa nenašli...

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.