Na strednom Slovensku sa opäť rysuje pozoruhodný projekt a silná regionálna súťaž


By Ján Ivančík - Posted on 06 február 2017

Zvolenčania a Banskobystričania majú záujem vytvoriť spoločnú, silnú regionálnu súťaž.

Pohronské derby, ktoré je tak typické pre hokej, by od novej sezóny mohlo byť súčasťou aj zápasov v hokejbale. Predstavitelia oboch miest sa stretli, aby spoločne prediskutovali možnosti a konkrétne kroky vedúce k spojeniu oboch súťaží.

Vedenie Banskobystrickej hokejbalovej únie a Zvolenskej hokejbalovej ligy v priebehu týždňa absolvovalo stretnutie s cieľom prediskutovania možnosti zlúčenia oboch súťaží a vytvorenia regionálnej ligy s divíziami, podobnou formou aká funguje v KHL alebo NHL. Výsledkom spojenia by mal byť unikátny projekt regionálnej ligy, ktorý posúva obidve súťaže kvalitatívne na vyššiu úroveň, a zároveň prispieva k zlepšeniu atraktivity hokejbalu v regióne.

„Obidve ligy sa už po tretiu sezónu vyvíjajú osobitne, pričom obom sa darí, no napriek tomu by sme chceli spoločne vytvoriť niečo nové, čo by prispelo k zvýšeniu kvality oboch súťaží,“ uviedol Ján Blazsek zo Zvolenskej hokejbalovej ligy. Zároveň poukázal na fakt, že počas uplynulého obdobia sa obidve ligy pozitívne rozvíjali, avšak naplno nevyužívali svoj potenciál.

„Keďže hokejbal v Banskej Bystrici tento rok oslavuje už 21 rokov, chceme súťaž posunúť na vyššiu  úroveň nielen v rámci priestoru mesta, ale aj v rámci regiónu,“ uviedol predseda Banskobystrickej hokejbalovej únie Boris Franko. „Hlavné pozitívum v prípade spojenia vidíme v zvýšení atraktivity súťažných zápasov, predĺžení jesennej časti ligy a hlavne v tom, že si obidve súťaže nebudú konkurovať, naopak budú sa podporovať,“ doplnil člen výkonného výboru Matúš Molitoris.

V prípade spojenia, by súťaž bola nadstavbou oboch mestských súťaží, pričom by sa objavila aj novinka hrania zápasu na ihriskách súpera. Zároveň by sa okrem celkového víťazstva udeľovalo ocenenie pre najlepšie tímy jednotlivých divízii, pričom víťazi by sa stretli vo finále o putovný pohár.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.