Mladí Slováci ukázali veľký potenciál na Országh Cupe, teraz sa tešia na kanadskú výzvu


By joziva - Posted on 23 jún 2018

„Nečakal som, že sa dostaneme až tak ďaleko," priznáva kouč slovenskej reprezentácie do osemnásť rokov Marián Longauer.

Už len niečo vyše týždňa nás delí od štartu svetového šampionátu juniorov, ktorý sa tento rok bude konať v Kanade. Slovenskí reprezentanti do dvadsať i do osemnásť rokov majú za sebou generálku v podobe náročných duelov na Országh Cup-e. Mimoriadnym prekvapením bolo umiestnenie "osemnástky", ktorá získala krásne bronzové medaily.

„Nečakal som, že sa dostaneme až tak ďaleko. Vedel som, že v tomto turnaji je dôležité aké bude vylosovanie, pretože tu boli veľmi kvalitní súperi, ktorí na seba narazili už v osemfinále a navzájom sa vyradili. To, že sme narazili na súperov, ktorých sme zdolali, bolo pre nás veľmi dobré. Štvrťfinálový zápas s Popradom bol vyvrcholením celej práce, ktorú sme s chlapcami urobili. Myslím si, že sme zabrali na sto percent a som šťastný, že sme takto uspeli," povedal tréner SR U18 Marián Longauer pre cikycaky.sk.

Jeden z najkvalitnejších a rozhodne najväčší turnaj nie len na Slovensku je pre mladých hráčov veľkou výzvou i veľkou skúsenosťou. S takouto generálkou sú spokojní aj tréneri mládežníckych reprezentácii.

„Jeto idiálna generálka pred šampionátom. Je to aj tým, že sa hrá na štadióne, kde je hladený betón, pretože na takom istom sa hrajú majstrovstvá sveta. To je veľmi dobrá vec, ktorú si chlapci môžu vyskúšať. Ako sa na tom šmýka, ako sa kĺže hokeja a podpobne. Druhou vecou je, že mužstvá na Slovensku dokážu zahrať veľmi dobré zápasy. Chlapci teda majú čo robiť, aby sa im vyrovnali. Hlavne v osobných súbojoch, ale aj po bežeckej stránke. V týchto zápasoch sa uvidí, ako sú chlapci pripravení," pochvaľuje si kouč osemnásťročných Slovákov.

Famóznym ukazovateľom slovenskej reprezentácie bola skvelá defenzíva. "V prvom rade sme sa chlapcom do hláv snažili vsugerovať, aby boli aktívni a napádali, čo sa nám aj darilo a tým pádom mužstvá, ktoré proti nám hrali, sa nedokázali dostávať do šancí, pretože sme ich stále tlačili a boli v tlaku, v ktorom museli vyhadzovať na zakázané uvoľnenia, alebo ťažko prechádzali stredným pásmom," hovorí Longauer o vydarenej taktike.

Po striebornom úspechu z posledného šampionátu by náš národný výber chcel opäť vystúpať až na najvyššie poschodie. Rozhodne to ale nebude ľahká úloha.

„Ísť do Kanady, čo je rodisko hokeja alebo hokejbalu, je najväčšia výzva, či už pre hráčov, ale aj pre trénerov. Každý zápas sa môže skončiť rôznym skóre a tie zápasy budú veľmi náročné. Tak, ako sa končilo druhým miestom v Sheffielde, to nemusí byť teraz. Aj keď chceme skončiť lepšie, bude to veľmi náročné. Budeme sa však snažiť spraviť všetko tak, aby sme uspeli a neurobili Slovensku hanbu," dodáva Marián Longauer.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
7 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.