Mihina: Treba zapracovať aj na svojej psychike


By joziva - Posted on 19 máj 2010

"Príčiny našich neúspechov by som nehľadal v NHbL. Je to iná súťaž a nám skôr pomáha akoby nám škodila," povedal v rozhovore pre fhbl.sk kapitán Zoborských Orlov Branislav Mihina.

Orlom sa v prebiehajúcej sezóne bodovo veľmi nedarí. Až do siedmeho kola čakal tím zo Zobora na svoj prvý triumf. Ten sa hráčom podarilo pripísať na úkor Blue Wings. Pri pohľade na body to s červenými tiež nevyzerá veľmi dobre. Na ich konte stále svietia mínusové body za nesplnené povinnosti. Ak sa chcú Orli zachrániť, majú pred sebou náročnú úlohu.

"Pustili sme sa do súpera hneď od začiatku stretnutia. To sa aj prejavilo na ukazovateli skóre. Naše chvíľkové zaváhanie súper potrestal gólmi, no naša vôľa a chuť vyhrať boli silnejšie. Inkasované góly nás nezaskočili ale naopak posilnili. Chlapcom som poďakoval za ich výkon," povedal pre fhbl.sk kapitán Orlov Branislav Mihina.

Zoborskí Orli mali už v predchádzajúcom ročníku vyššie ambície, než bolo ich záverečné umiestnenie. V tomto súťažnom roku sa však mužstvu zo Zobora darí ešte menej. Príčinu neúspechu možno hľadať v účasti v novej NHbL a v prípadnom nezáujme o tretiu FHbL.

"V tomto by som príčinu nehľadal. Je to iná súťaž a myslím si, že nám skôr viac pomáha ako by nám škodila," povedal Mihina a skúsil nájsť problém neúspechov slovami: "Jednoducho nám to nešlo ani v obrane ani v útoku. Nevedeli sme sa poriadne rozohrať a samozrejme, že každá prehra nám narobila šarapatu v hlave. Pred zápasom s Blue Wings som sa snažil chlapcov vyburcovať. Začali veriť vo svoje schopnosti a vo fakt, že raz smolu musíme preraziť. Najvhodnejší odrazový mostík mohol byť práve tím "krídel"."

Už v ďalšom kole však Orli opäť zaváhali. Ich výkon na nováčika a priebežného lídra Pelikans nestačil. čo treba zlepšiť, aby šli tímové výkony hore zhrnul kapitán takto: "Treba najmä na sebe tvrdo makať, ale skôr na svojej psychike. Veľakrát sa necháme rozhodiť rozhodcom alebo inou hlúposťou a potom sa poriadne nevenujeme hre. Myslím si, že od teraz sa bude treba báť aj Orlov," s úsmevom zakončil Branislav Mihina.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.7 (3 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
10 + 10 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.