Liptov: Až tretie miesto pre Funky Monkeys

By TOPhbl.sk - Posted on 02 jún 2015

V spolupráci s Tomášom Paprčkom vám prinášame výsledkový sumár posledného kola základnej časti na Liptove.

Štrnástym kolom sa uzavrela základná časť ročníka 2014/2015 na Liptove. Prvenstvo v ZČ si vybojovali hráči Green Power. Celou základnou časťou prešli suverénne a budú tak v play-off obhajovať najvyššiu pozíciu.

Keďže Funky Monkeys sa jarná časť výsledkovo nevydarila a trápili sa v koncovke, na druhom mieste ich o bod predbehlo Baničné. Tieto mužstvá majú teda prvé kolo play-off voľno a musia si počkať na svojich súperov do semifinálovej časti.

Prvú dvojičku v štvrťfinále vytvoria Opičky a Panteri z Námestova, pre ktorých je to prvá účasť vo vyraďovacej časti. Veľmi zaujímavá dvojička je LM Wings a Black Devils. Čierni si vybojovali účasť v play-off jarnou žatvou bodov. Preskočili dokonca aj Panterov, a tak končia ZČ na 5.mieste.

„Všetkých priaznivcov srdečne pozývame cez víkend do areálu hokejbalového ihriska na Podbrezinách. Teraz začína ísť do tuhého a uvidíme ako sa mužstvá vysporiadajú s tlakom. V zápasoch play-off už nie je miesto na chyby,“ pozývajú organizátori do hľadiska.

Vyraďovacia časť sa hrá na dva víťazné zápasy. V sobotu môže zápas skončiť aj remízou. Ak bude 1:1 na zápasy, nasleduje v nedeľu predĺženie 10 minút bez zlatého gólu. Ak sa ani potom nerozhodne séria, bude nasledovať po päť nájazdov na každej strane.