LG s podmienkou, záväzky musí uhradiť už čoskoro


By TOPhbl.sk - Posted on 04 apríl 2019

Extraligový tím z Bratislavy má voči SHbÚ podlžnosti, ktoré musí čo najskôr vyriešiť.

Športovo - technická komisia SHbÚ prijala rozhodnutie, týkajúce sa neuhradených záväzkov extraligového klubu LG Bratislava. Prinášame Vám znenie zápisnice:

Rozhodnutie komisie ohľadom neuhradených pohľadávok družstva LG Bratislava:

Komisia na základe uhradenia časti pohľadávok voči SHbÚ v sume 680,- Eur do 29. 3. 2019 a v sume 195,- Eur do 1. 4. 2019, z celkovej neuhradenej sumy 1 751,- Eur, prehodnotila svoje rozhodnutie a schválila zrušenie trestu zastavenia činnosti družstvu LG Bratislava na 3 zápasy

Odôvodenie rozhodnutia:

Komisia si uvedomuje, že toto rozhodnutie je kontroverzné a neštandardné, napriek tomu má za to, že podmienečný trest, ktorý družstvu stanovila v rozhodnutí, ktoré je uvedené v zápisnici ŠTK č. 20, mal dostačujúci účinok v tom, že družstvo LG Bratislava začalo svoje pohľadávky voči SHbÚ splácať a zástupcovia klubu sa zaručili, že najneskôr do 12. 4. 2019 celú neuhradenú sumu splatia. Komisia ďalej vzala do úvahy, že odpočítaním stanovených bodov by v konečnej tabuľke nenastal taký posun, ktorý by mal za následok nepostúpenie družstva LG Bratislava do vyraďovacej súťaže (play off), ale by iba zmenila dvojice v play off, ktoré sa určili podľa platnej tabuľky SHbE po základnej časti. Komisia má za to, že dvojice v play off, ktoré stanovila základná časť SHbE mužov na základe odohrania stretnutí na ihrisku, je spravodlivejšie, ako zásah komisie tzv. od "zeleného stola“.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
14 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.