Lenner: Ako vraví pán Ševčík, brankár je 70% úspechu


By Ján Ivančík - Posted on 22 október 2009

Jazdcom sa v poslednej dobre veľmi nedarí. Napriek skvelému jesennému úvodu a silným posilám sa opäť prepadli na predposlednú priečku. O príčinách neúspechov sme sa rozprávali s útočníkom Jazdcov Mariánom Lennerom.

 

Posledný duel bol zo začiatku v jasnej réžií bielo-modrých. Blackmeni však zdvihli hlavy a napriek nepriaznivému stavu sa o výsledok pobili. Nakoniec Jazdcov porazili najtesnejším rozdielom. Prehre nezabránilo ani neuveriteľných päť gólov Mariána Lennera.

"V prvom rade si myslím, že chyba bola v podcenení Blackmenov po prvej tretine," začal svoju analýzu pre fhbl.sk Lenner i pokračoval: "Chalani chceli prehadzovať formácie už po prvej časti hry, aby si zahrali aj ostatní. Myslím, že takýto prístup musel byť potrestaný. Aj takto podľa mňa nebola najväčšia chyba."

Proti "čiernoodencom" Jazdcov nepodržal ani gólman. Napriek výrazne slabému výkonu na zápasoch, to pri tréningovom procese vyzerá úplne naopak.

"Myslím si, že toto bola hlavná príčina našej prehry.Martinko na tréningoch vychytá všeličo. No keď príde zápas, ako keby mal trému. Dostáva nezmyselne lacné góly. Povzbudenie zopár litrami alkoholu pred každým duelom by mu azda len prospelo," žaruje Marián Lenner.

Napriek silným posilám z jari to s Jazdcami nevyzerá dobre. Momentálne sa pohybujú v rozpätí posledných troch priečok. Vyzerá to tak, že úroveň tretej ligy je príliš vysoko na to, aby jedna formácia zabezpečila postup.

"Je to tak. Popravde by som sa vôbec nečudoval, keby napríklad Double Kill, alebo Davos rozbili polovicu tímov v prvej lige. Ako hovorí aj pán Ševčík, sedemdesiat percent úspechu je na brankárovi," povedal pre fhbl.sk Lenner.

Odchod do najnižšej súťaže z prvej ligy sa teda mohol stať veľkým sklamaním. A to nie iba pre Lennera.

"Sklamaný nie som. Vždy som si túžil vyskúšať tretiu ligu, pretože som v nej ako v jedinej ešte nehral. Napriek tomu si myslím, že sa tu dlho nezdržím. Určite by som uvítal myšlienku znovuzrodenia starého Sv.Gorazdu. Keby sme aj zostúpili do druhej ligy a poskladali mužstvo zo všetkých hráčov spred dvoch rokov. Bol by to úplne úžasný tím," zakončil svoje myšlienky talentovaný mladík.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 2.8 (6 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.