Skočiť na hlavný obsah
Hokejbalový magazín Piatok 24. júl 2026

Kromka: Bude to vyrovnaná séria

Články 22. Apr 2017 Ján Ivančík

"Začína sa každé kolo odznova a musíme si dať pozor aj na najmenšie chybičky,“ hovorí Patrik Kromka.

Vo vlaňajšej štvrťfinálovej repríze, tentokrát so semifinálovým puncom, sa Kežmarčania opäť pokúsia prebojovať do ďalšej fázy play-off cez Ružinov. Rýchlonohých východniarov teda čaká nevyspytateľné a skúsené mužstvo z hlavného mesta.

„Od Ružinova sa dá čakať najmä silná defenzívna hra a rýchle protiútoky. Rovnako tak aj snaha o pomstu za vlaňajšie štvrťfinálové vypadnutie s nami,“ hovorí pre TOPhbl.sk Patrik Kromka.

Pri celkovom pohľade na semifinalistov však azda Kežmarok ani neskončil najhoršie, ako mohol. To aj napriek skutočnosti, že sa po základnej časti neprebojoval medzi elitnú štvorku.

„Ťažko povedať. Pri tohtoročnej vyrovnanosti ligy sa súper vybrať nedá. Každý má svoje kvality a rozhodnú iba malé detaily. Trestať sa budú všetky chyby,“ myslí si kežmarská opora.

Je naozaj paradoxom, že VIPPOKERPRO zakončil základnú časť mimo elitnej štvorice, no napriek tomu bude štartovať v semifinále na domácom ihrisku.

„Liga bola tento rok veľmi vyrovnaná. Vidieť to aj na tom, že z prvej štvorky postúpil iba Martin. Začína sa každé kolo odznova a musíme si dať pozor aj na najmenšie chybičky,“ vraví Kromka, podľa ktorého čas na oddych mužstvu prospech: „Oddýchli sme si, doliečili sme menšie zranenia a kolektív sa stmelil. Potrénovali sme si a naladili sme sa na semifinálovú vlnu.“

Kežmarčania nie sú zvyknutí začínať v play-off doma. Bude to pre nich novinka. „Uvidíme, či to bude pre nás výhoda. Budeme takto hrať prvý raz a urobíme všetko preto, aby sme to využili naplno,“ konštatuje Patrik Kromka.

Ten si však netrúfa tipnúť, ako meranie síl s Ružinovom dopadne. „Každý to chce vyhrať v čo najkratšom čase. Bude to ale vyrovnaná séria, ktorá môže mať tri alebo päť zápasov.“

TIP: Pre presnejšie vyhľadávanie v štatistikách môžete zadať krstné meno, priezvisko hráča, ale aj názov klubu.