Kolibrík: Verili sme, že konečne prelomíme sériu bez výhry

By Ján Ivančík - Posted on 18 marec 2010

Hráči Zvolena dokázali prelomiť smolu. Po siedmich kolách zaknihovali výhru nad Žilinou.

Hoci sa hráčom Zvolena v tejto sezóne bodovo veľmi nedarí, posledný víkend zažili víťazné ťaženie. Dvojzápas seniorov i juniorov U19 opísal tréner Kolibík takto:

N-Sport Zvolen - HbC 07 Žirafa Žilina 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Po veľmi slušných výkonoch a tesných prehrách v prvých dvoch jarných kolách v Bratislave, kedy nám chýbal možno len kúsok športového šťastia, aby sme majstra (Reebok Hockey Ružinov) resp. tretí tím z minulej sezóny (LG TPS Doprastav Bratislava) obrali o nejaký bodík, sme boli odhodlaní konečne vyhrať. Žilina, tradičný účastník play-off slovenskej extraligy, neprežíva práve ideálnu sezónu a v jarnej časti sa zatiaľ výsledkovo trápila. Preto sme verili, že konečne prelomíme dlhú sériu zápasov bez výhry, ktorá trvala ešte od jesenného zápasu 10. kola na Profise, dlhých 7 zápasov. Pritom v posledných troch sme prehrali dvakrát o gól a raz o dva góly.

Do zápasu sme vstupovali s vedomím, že naši juniori taktiež po dlhom čase vyhrali a povzbudení ich výsledkom sem chceli pokračovať v bodovom ťažení pre N-Sport. Zápas sme hrali na dve obrany (Kamo "C" - Ďurčov, Ližbetin - Nemček) a na tri útoky (Harvan - Mojžiš - Bogusz, Lunter - Hanuska - Mitter, Guttmann - Plandor - Németh). Za pozornosť stojí, že na zápas sme nastúpili len s tromi obrancami, a tak sa do obrany na chvíľku musel pozrieť Andy Nemček a svoju premiéru v drese N-Sportu si odkrútil Ľubo Plandor.

V prvej tretine zdobilo hru oboch tímov skôr nasadenie a bojovnosť ako nejaké okulahodiace kombinácie. Miernejší tlak sme si vypracovali my ale pravdupovediac len vďaka väčšej početnosti presilových hier. Naša obrana a takisto obrana súpera nepúšťala pred svoju bránku súperových útočníkov, a tak šancí bolo málo. Po jednom z únikov dvojice žilinských útočníkov sme však mali obrovské šťastie, keď prihrávku už takmer do prázdnej brány dostal voľný hráč na päty. Nám sa vydarila odpoveď o čosi lepšie v jednej z presiloviek. Maťo Mitter našiel medzi kruhmi Maja Luntera a ten strelou po zemi ku tyčke otvoril skóre. Viac vzruchu sa v prvej tretine neudialo a tak sme viedli 1:0. V druhej tretine nám vyšiel začiatok. Po rýchlom protiútoku po ľavom krídle vyviezol loptičku až do pásme nováčik Ľubo Plandor presne prihral krížom popred bránkovisko na milimeter voľnému Samovi Némethovi a ten, aj keď neveľmi vydarenou strelou, prekonal bezmocného brankára Žiliny po druhý krát. Potom sme však darovali súperovi niekoľko lacných presiloviek, čím sme si zápas zbytočne skomplikovali a posadili súpera na koňa. Žilina začala na ihrisku dominovať a bola od nášho gólu lepším tímom počas celej druhej tretiny. V jednej z presiloviek nás Žirafy dokonale rozhádzali v našom obrannom pásme a pekná krížna prihrávka našla na ľavom kruhu vo výbornej pozícii nikým nebráneného Milana Ladivera, ktorý z prvej nechytateľne prekonal dovtedy vynikajúceho a bezchybného Maja Slávika - 2:1. Keď sa už už blížila prestávka a prenás možnosť konečne sa vymaniť spod stáleho rastúceho tlaku, zaváhal s rozhorávkou akcie Samo Németh, vrátil sa trošku zbytočne za našu bránku, kde prišiel o loptičku, tá sa v skrumáži dostal k voľnému Vojaskému, ktorý popod Slávikov betón vyrovnal. Posledné takmer dve minúty druhej tretiny sme sa opäť museli brániť presilovke Žiliny a gól visel na vlásku. Nebezpčnú bombu od modrej smerujúcu do našej brány však zastavil ramenom útočník Žiliny cloniaci pred našou bránkou a tak sme mali veľké šťastie a tretinu sme dohrali za stavu 2:2. Prestávka nám mimoriadne prospela, pretože do tretej tretiny sme nastúpili s úplne inou hrou. Hneď z prvej akcie nášho tretieho útoku padol gól, keď loptičku vybojoval Tomáš Guttmann, posunul ju na ľavé krídlo výborne hrajúcemu Ľubovi Plandorovi, ktorý opäť presne našiel pri pravej tyčke nabiehajúceho Németha, ktorý z prvej trafil presúvajúceho sa brankára, ten však nevedel, že loptička mu ostalo neprikrytá pod betónmi a Ľubo Plandor ju stihol dopraviť do siete ešte predtým, ako by ju žilinskí bekovia stihli upratať do bezpečia - 3:2 pre Zvolen. Neprešla ani minúta a dostali sme možnosť presilovej hry. V nej sme toho síce veľa hokejbalového nepredviedli, mali sme problém udržať sa v útočnom pásme, ale predsalen sme sa dočkali gólu, keď náš najlepší hráč v zápase Peťo Mojžiš z otočky prestrelil gólmana Žiliny pomedzi betóny - 4:2. Následne sme Žilinčanom strelili aj piaty gól, keď na nádhernú strelu Dávida Harvana ponad lapačku súperov branár ani nezareagoval - 5:2 a veľmi nepríjemná situácia pre nášho súpera, ktorý napriek vynikajúcemu záveru druhej tretiny, kedy bol jednoznačne lepším tímom na ihrisku, dostal takto veľmi studenú sprchu. Nám tento stav hral do kariet do hry Žilinčanov sa začala vkrádať nervozita a do súbojov šli veľmi razantne, s cieľom donútiť nás oplácať a tak získať výhodu presiloviek. To sa im čiastočne aj podarilo, ale dve presilovky po sebe sme zásluhou vynikajúcej práce najmä Peťa Mojžiša a Ľuba Plandora a taktiež obetavým zákrokom kapitána Miša Kama a jeho parťáka z obrany Mira Ďurčova prežili. Keď sme necelých 5 minút pred koncom dostali výhodu presilovej hry, ktorá plynula z tvrdšej hry Žiliny v závere zápasu, každý si myslel, že výhra je v suchu. Avšak Žilinčania sa nielen ukážkovo bránilo, keď zabetónovali celú modrú čiaru, ale vyhadzovali nám loptičky až za našu bránku. V snahe rozohrať akciu čo najlepšie však Nemčekovu prihrávku vystihol Milan Beniač a od vlastnej modrej sa sám rútil na Slávika ale vynikajúco sa stihol vrátiť Peťo Hanuska, ktorý vytlačil súperovho útočníka z dobrej streleckej pozície, ten musel obehnúť bránku ale pred ňu sa už nedostal, keďže predtým chybujúci Nemček sa stihol taktiež vrátiť a vypichnúť mu loptičku, ktorá skončila na našej sieťke. Medzičasom skončila naša presilovka a Žilinčania sa odhodlali k odvážnemu kroku, keď za stavu 5:2 v náš prospech odvolali pri vhadzovaní v našom obrannom pásme brankára. Jozef Bogusz mohol zaknihovať svoj prvý tohtosezónny gól do prázdnej brány ale vlastnou netrpezlivosťou sa vystavil do ofsajdu a rozhodcovia jeho gól do prázdnej bránky správne neuznali. Jeho zakončenie po odpískaní však vyvolalo celkom veľkú nespokojnosť v radoch Žilinčanov a následne menšiu šarvátku. Našťastie sa hráči umúdrili a súboj sa dohral vrámci fair-play a našu veľkú radosť s plným bodovým zásahom po veľmi dlhom čakaní.

N-Sport Zvolen :  Žirafa Žilina     5 : 2  (  1:0, 1:2, 3:0 )