Kolektív nie je zlý, kazia to jedinci, myslí si Kuric


By Ján Ivančík - Posted on 19 október 2009

Gólman Avalanche Vladimír Kuric za záhadných okolností ukončil túto sezónu. Od "lavín" odišiel dosť nečakane a razantne. Fhbl.sk sa s ním porozprávalo o príčinách, ktoré viedli k tomuto rozhodnutiu.

Prinášame Vám rozhovor s bývalým gólmanom mužstva Avalanche Vladimírom Kuricom.

Dosť razantný odchod, možno i nečakaný. Čo viedlo k tomuto rozhodnutiu?

"Problémy pretrvávali v Avalanche už dlhšie. Všetko sa to začalo s mojími srdcovými problémami. Ešte sa rozhodnem počas zimy, či budem ďalej hrávať hokejbal, nakoľko som z posledných udalostí veľmi znechutený. Momentálne nemám chuť. Hrávam futbal a bol som na hosťovani v jednom klube, ale kvôli hokejbalu sa mi nepodarilo kontrakt obnoviť, keďže som to nechal. Momentálne mám ďalšiu ponuku, tak by mi to prišlo vhod."

Konkrétny dôvod Vášho odchodu ešte stále nebol prezentovaný...

"Konkrétna príčina je taká, že vo vnútri klubu to nešlo. Nakoľko tam boli stále spory, typu ako si hral ty a ako niekto iný... Mužstvo má navyše ešte dvoch brankárov, ale väčšina mužstva bola proti ich účinkovaniu."

Problém je teda v kolektíve. Mali ste nezhody iba Vy?

"Ako mužstvo to nie je zlé. Sú to všetko mladí chalani, ktorí sú dobrí, len sa musi ucelit kolektív a nie aby to kazil jednotlivec, respektíve jednotlivci."

Sezona ša však ešte neskončila. Zostanete FHbL verný i naďalej?

"Posledné boje budem sledovať, aj keď už nie ako hráčom AVS. Bola to pre mňa skvelá sezóna, dosť ma naučila. Aj keď dopadla ako dopadla. Bude mi trošku chýbať pár chalanov, lebo s niektorými sme boli dobrý kolektív. Ale ako hovorím, nie je sa čomu čudovať. Postupne odišiel Žitňanský, Solár atď. Na Avalanche som určite nezanevrel. Verím, že sa im bude dariť i naďalej. Od nového ročníka by mali prísť nové posily a keby bola núdza o brankára, rád sa zahrám na skauta."

A čo Vaša budúcnosť a hokejbal? Je to teda definitívny koniec?

"Rád by som hral hokejbal i naďalej. Baví ma to, je to zaujímavý šport. Nad novým pôsobiskom som zatiaľ nerozmýšľal. Sympatické sú mi mužstvá Gladiators, Flyers, kde majú výbornych brankárov, ale aj PNCh, Rebels a United69."

Práve Gladiators budú možno potrebovať Kuricovu pomoc. Ich gólman Lukáš Rybanský totiž dostal od disciplinárnej komisie trest na celý rok.

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

Aby som upravil vypoved....Igor Solar od nas neodiesiel a dokonca bol aj na niektorom zo zapasov.Nakolko pracuje nema cas hravat hokejbal:). 

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.