Košice: V tabuľke prvý deklasoval druhého 6:0!

By TOPhbl.sk - Posted on 30 marec 2011

V Košiciach pokračovali zápasy dvadsiatehoprvého kola ligy v Košiciach. Maroš Hric (3bK): „Technici nehrali zle, no s desiatimi strelami nemôžeš predsa taký zápas vyhrať."

Rozdielom triedy vyprevadili domov prešovskí záhradníci (1.) košických technikov (2.). Bez Vladislava Staša.

V zápase, v ktorom sa stretli (podľa počtu obdržaných gólov) dve najlepšie obrany, sa čakal výsledok blízky výsledku 2:2, no končilo to rozdielom triedy v prospech prešovského 3bK! Technici svojich fanúšikov (ak vôbec ešte nejakých majú, lebo nevedno prečo ich iné mužstvá volajú „košický Slovan“) na plnej čiare sklamali, keď Prešovčanom nestrelili ani len jeden jediný gól! A to sa ešte stále môžu pochváliť tretím najproduktívnejším útokom! Každý zápas je však iný, niekedy to nie je len o technike, ale aj o šťastí, a to v tomto zápase technikom neprialo. Zvlášť, keď počas zápasu na súperovu bránu vyšlete úbohých 10 striel. A tak o výsledku, ktorý znie nelichotivo, rozhodlo pár momentov a hlúpe fauly, lebo obe mužstvá celý zápas pozorne bránili, uvedomujúc si potenciál v radoch súpera. Gólový účet otvoril zhruba v polovici 1. tretiny svojou strelou od modrej čiary Kolcun, ktorý zachytil vo svojom obrannom pásme loptu, prekľučkoval sa s ňou do obranného pásma technikov a keďže už nemal viac síl, vystrelil a bolo 1:0. Druhý gól padol v presilovke, keď po vyhranom buly od modrej presne mieril Hric (2:0). Následne sa dlho dlho nič nedialo, útok striedal útok do zabetónovaných obrán až. To už bežala 3. tretina, keď Prešovčania zase raz prečíslili obranu technikov, ktorá by sa bola útoku aj ubránila, no loptu si v rozhodujúcom momente nešťastne zrazil brániaci hráč nohou do bránky (0:3). Štvrtý gól padol hneď v zápätí po otváracom buly v stredovom kruhu, ktorým Pazdič strelou cez lapačku Petnucha zvýšil vedenie svojho tímu na 4:0. Potom sa zase nič dlho nedialo, až do doby, kedy zase technici vyrobili zbytočný faul, čo samozrejme Prešovčania náležite využili – po strele Sálu od modrej odrazenú loptu popod Petnucha doklepol do bránky Pankúch – 5:0. Posledným, kto sa zapísal do gólovej listiny, bol Bajzát, ktorého do brejkovej príležitosti poslal Hric a keďže svoj blafák premenil, stanovil tak výsledok najsledovanejšieho zápasu dňa na konečných 6:0.

Na margo zápasu povedali:

Maroš Hric (3bK): „Technici nehrali zle, no s desiatimi strelami nemôžeš predsa taký zápas vyhrať. Zápas by bol určite iný, keby technici miesto tyčiek trafili do siete. Sme radi, že máme tento zápas za sebou, s takým jednoznačným víťazstvom sme ani nerátali, obzvlášť keď sme hrali bez Vlada Staša.“

Róbert Jurč
(TECH): „Čo narobíš – množstvo nepremenených šancí, hlúpe oslabenia, chyby. Prešovčania hrali dobre, obzvlášť dobre bránili. Naši útočníci sklamali. Dobrému aj šťastie praje, škoda tých tyčiek ...“

Ďalšie štyri zápasy, ktoré sa v nedeľu hrali, skončili vysokými víťazstvami favoritov: Michalovce v poslednej tretine rozstrieľali Synergy v pomere 6:1 a tak sa z lichotivého stavu (4:6) s miernou dávkou nádeje vykľul nakoniec debakel (5:12). Obdobne to bolo aj v zápase spojencov United Dargova so Šacou, kde po 30 minútach na tabuli svietil stav 5:3. Aj v tomto zápase sa vrece s gólmi roztrhlo až v záverečnej časti hry, v ktorej strelecká chuť spojencov (6:1) určite znechutila na istý čas Šačanom chuť zahrať si hokejbal (11:4). Zato hráči SUZUKI sa aspoň v 1. tretine postarali o malý zázrak, keď ju nad Univerzálom vyhrali 2:1. Ďalšie minúty už však patrili dvanásťnásobnému majstrovi, ktorý po výsledkoch 8:1 a 3:2 v posledných dvoch tretinách opravil stav na konečných 12:5 vo svoj prospech.
Jazdci sa už zrejme sústredia na rozhodujúci zápas, ktorý ich v boji o udržanie sa v 1. lige čaká – na zápas so Šacou, ktorá má pred nimi len jednobodový náskok. Dva body mali možnosť jazdci získať v zápase s Mad Dogs, hoci Mad Dogs nie je ľahký súper, keby... Keby k zápasu pristupovali zodpovednejšie a dopredu sa nevzdávali. No jazdci ani len nezabojovali a tak už po prvej tretine (0:5) bolo jasné, kto si pripíše za víťazstvo dva body.

Kompletné výsledky a tabuľku po 20. kole, v ktorej to vrie či na špici alebo na dne, nájdete na obvyklom mieste.