Klubová elita opäť pod Zoborom


By joziva - Posted on 30 apríl 2015

"Rytieri" budú mať doma šancu na reparát medzi svetovou klubovou elitou.

Nitrianski rytieri budú mať po roku opäť príležitosť zabojovať o Svetový pohár klubov na domácej pôde. Od 27. augusta by sa na štyri dni mal pod Zoborom opäť konať hokejbalový sviatok klubov.

„Pohár sa mal hrať v Českej republike, no tá dala prednosť Rakúsku, ktoré nedokázalo včas reflektovať na ponuku ISBHF - svetovej federácie. Prihláška fínskeho Pelikkatis sa však stretla s nevôľou európskych klubov cestovať na sever, a tak vedenie svetovej federácie oslovilo po roku opäť Nitru. Zástupcovia klubu spod Zobora neváhali, a tak sa opäť naše mesto môže tešiť z turnaja, ktorý historicky po roku opäť zavíta na Slovensko,“ píše sa na oficiálnom webe nitrianskeho klubu.

Nitrania sa dlhodobo snažia preraziť aj na európskej, či svetovej úrovni. Na slovenskej i česko-slovenskej pôde už totiž získali všetko, čo sa dalo. Do finále pritom majú namierené aj v aktuálnom ročníku. Nad Skalicou vedú už 2:0 na zápasy a v sérii hranej na tri víťazstvá chýba „rytierom“ už iba posledné víťazstvo. Už v sobotu majú prvý mečbal na domácom ihrisku.

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
11 + 9 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.