Jozef Ďuris: V Gajaroch s určitosťou uvidíme aj hráčov, ktorí ešte neboli pozvaní na reprezentačný zraz


By Michal Runák - Posted on 01 február 2013

Po Plzni vládne na lavičke reprezentácie spokojnosť.

Reprezentácia má za sebou ďaľší cyklus prípravy, ktorou bol medzinárodný turnaj Pilsen Challenge 2013. Po hodnotení a pocitoch samotných reprezentantov sme sa tentokrát porozprávali s trénerom národného tímu Jozefom Ďurisom.

Čo vám samotný turnaj ukázal?

"Musím povedať, že turnaj splnil naše očakávanie a ukázal nám trénerom všetko, čo sme potrebovali vidieť. Chcem vyzdvihnúť pripravenosť všetkých hráčov s akou prišli na turnaj, aj keď je momentálne v našej extralige prestávka. Odohrali sme štyri výborné stretnutia a až na zbabranú úvodnú  tretinu v prvom zápase s ČR, som bol s ostatnými zápasmi spokojný. Najmä ma potešilo nasadenie, bojovnosť a hlavne obrovské odhodlanie všetkých nominovaných hráčov, pobiť sa o záverečnú nomináciu."

V dvoch zápasoch proti Čechom sme boli po väščinu duelu lepším
mužstvom, no ani raz sme nevyhrali. Čo nám teda ešte chýba?

"Áno to je pravda, ale v zápasoch s ČR sa ukázali aj všetky nedostatky, ktoré ešte musíme vylepšiť či už to je samotná koncentrácia pred a počas zápasu , ale hlavne musíme popracovať na streleckej produktivite. Treba však povedať, že v druhom zápase sme naozaj hrali výborne, hráči si plnili taktické pokyny a len spomínaná nekoncentrovanosť v závere druhej a tretej tretiny nás pripravili o lepší výsledok. Pripisujem to však nováčikovskej neskúsenosti u hráčov, ktorí boli prvý raz na takejto akcii."

Ako ste boli spokojný s hrou nováčikov?

"Všetci splnili to čo sme od nich očakávali a prečo boli  do tohto tímu nominovaní. Ukázalo sa  a najmä v zápasoch s ČR, že medzinárodná scéna je o stupienok až dva vyššie a preto je len dobré, ak títo hráči odohrajú takýchto zápasov čo najviac."

V obrane sa nám páčil novic Bujdák z Považskej Bystrice, ako by ste zhodnotil jeho výkon? 

"Po tomto turnaji nechcem hodnotiť jednotlivcov. Ako som už spomínal, všetci splnili naše očakávania. Vytvorila sa dobrá partia, čo je vždy základ úspechov a dobrých výsledkov."

Počas turnaja ste mali k dispozícii aj videoanalýu. Hráči si tento
fakt pochvaľovali, bola nápomocná aj vám trénerom?

"S videom sme pracovali s Aurelom Naušom už minulú sezónu na klubovaj úrovni a veľmi sa to osvedčilo. Som rád, že vedenie SHbÚ odobrilo našu požiadavku vyskúšať to premiérovo aj na úrovni reprezentácie. Myslim si, že je to prospešné ako pre trénerov, tak hlavne pre hráčov (bolo to cítiť najmä vo finálovom zápase). Ja len dúfam, že budeme aj v budúcnosti môcť pracovať s videoanalitikom a verím, že sa tento človek stane pevnou súčasťou realizačného tímu."

Máte po turnaji v Plzni už nejakú predstavu o nominácii do St. John´s?

"O nominácii do St. John s je ešte predčasné hovoriť, lebo sme len v polovici prípravného procesu."

Budú na dvojzápas proti ČR v Gajaroch nominovaní aj nejakí hráči,
ktorí sa tento rok v reprezentácii ešte neukázali, alebo už nejaké radikálne zmeny neplánujete?

"Ako som už viackrát v rozhovoroch spomínal reprezentácia vôbec nie je uzavretá a preto v Gajaroch s určitosťou uvidíme aj hráčov, ktorí ešte neboli pozvaní na reprezentačný zraz a o ktorých si myslíme, že môžu byť pre reprezentaciu prospešní. Chceme týchto hráčov vidieť v ťažkých zápasoch s majstrami sveta. Tieto zápasy budú dalšim odrazovým mostíkom v budovaní tímu a verím, že nám potvrdia správnosť nášho smerovania."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.6 (7 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 12 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.