"Boj o titul je už v našich rukách," povedal kapitán Lipy Peter Vasilko. Šláger pripísal všetky body na konto úradujúceho majstra. Po výhre nad HVTT sa môže zdať, že najväčší súper v boji o titul je z kola von. Fhbl.sk Vám prináša rozhovor s kapitánom Lipa Teamu Petrom Vasilkom.
Meranie síl medzi HVTT Čermáň a Lipa Teamom ponúklo tak kvalitný hokejbal, aký sa často nevidí ani na profesionálnych ihriskách. Preplnená tribúna napokon videla kapituláciu HVTT za stavu 5:4 pre úradujúceho majstra z Lipa Teamu. Toto víťazstvo bolo v mnohých smerom mimoriadne dôležité. Na naše otázky odpovedal kapitán žltých majstrov Peter Vasilko.
Duel, aký sa často nevidí. Plný dom, napätá atmosféra, rýchla hra... Cítili ste i nervozitu?
"Nervozitu sme nepociťovali,skôr očakávanie z toho, čo vymyslí súper. Musím ale povedať, že nás neprekvapil ničím."
Musíte ale uznať, že to bol mimoriadne vyrovnaný súboj. Čo nakoniec rozhodlo o Vašom triumfe?
"Samozrejme, že nás nadmieru teší, že sme dokázali tento náročný zápas dotiahnuť do víťazného konca. Myslím, že práve skúsenosti z predchádzjúcich ťažkých zápasov nám pomohli na ceste za výhrou. Z taktického pohľadu sme vedeli, že musíme ustrážiť ich najnebezpečnejšieho hráča Petra Szaba. Práve preto sme nasadzovali našu defenzívnu formáciu na ich prvú trojku. Úlohu, ktorú sme zverili Janovi Kurejovi v tomto dueli,a to ubrániť Szaba,splnil na jednotku. Ostatné dve formácie svoje minizápasy remízovali a práve táto trojica ho jediná vyhrala."
Lipa je tak po dlhej dobe opäť na koni. Myslíte, že sa Vám podarilo zneškodniť najväčšieho soka?
"Kedže sa hralo ešte iba 22.kolo, v hre je stále dosť bodov. Z tohto pohľadu je o vyradení Hvtt z hry ešte priskoro hovoriť, najmä keď nás teraz čakajú ešte dva mimoriadne náročné zápasy. Čo však tesí najviac, je fakt, že už máme boj o titul vo vlastných rukách, keďže máme dvojbodový náskok."
Nemožno však zabúdať ani na Devils. Tí s Vami majú stále zhodný počet bodov...
"'Diabli' majú vyrovnané mužstvo, ich nevýhodou azda može byť užší káder, nakoľko hrajú na dve formácie. Taktiež i fakt, že pravidelne striedajú brankárov. Takisto treba povedať, že mali priaznivejšie rozlosovanie zápasov. Silní súperi z prvej šestky ich ešte len čakajú, a tak očakávam nejaké to zakopnutie. Samozrejme kľudne sa môže stať, že si to o titul rozdáme vo vzájomnom zápase. Ten príde v poslednom kole."
K tomu všetkému sa treba dostať. Najprv treba bodovať v nasledujúcom zápase...
"V najbližšom kole nastúpime proti nevyspytateľnámu súperovi, Belasím. Musíme sa teda pripraviť na duel zodpovedne, pretože by bola nesmierna škoda zaváhať hneď po tažko vybojovanom triumfe s HVTT.Nastúpiť by sme mali s tromi formáciami, chýbať bude iba Kováčik. Ostaní hráči by mali byt k dispozícií."
Super rozhovor, pekný článok, ktorý mal hlavu aj pätu a tiež veľmi dobré vyjadrovanie sa oboch, či už hráča Vasilka alebo dobre pripravené otázky redaktora. Gratulujem Lipa teamu k víťazstvu a Ivančíkovi k článku (rozhovoru).
S pozdravom
Peter Krajčír (HbK Gladiators)
Konečne normálna stránka, ktorá žije nitrianskym hokejbalom. Výborný rozhovor a klobúk dole pred chalamni, ktorí robia túto stránku!!!! Držím palce.
dakujem :)