Hráči oceňujú silu kolektívu, ktorý sa za nepriaznivého stavu nevzdal

By Ján Ivančík - Posted on 16 jún 2019

Rufati: Prvé dve tretiny to vôbec nebola naša hra. Tá prišla až v treťom dejstve.

Aj svoje druhé vystúpenie na svetovom šampionáte v Košiciach Slováci korunovali víťazstvom. Boj s USA pritom vôbec nebol jednoduchý. Súper sa dostal do vedenia a náskok 2:1 sa našim reprezentantom doháňal iba ťažko. Vďaka gólu Teplického zo 40. minúty ale napokon vyrovnanie predsa len prišlo. V predĺžení  obrat dokonal Svitana.

„Zápas sme si zbytočne skomplikovali. Je ale skvelé, že sa nám napokon podarilo zvíťaziť. Veľmi nám pomohol gól v presilovke,“ zhodnotil pre RTVS strelec rozhodujúceho zásahu, ktorý Slovensku pripísal dva body do tabuľky základnej skupiny A.

V podobnom duchu sa niesli aj slová Borisa Oravca, ktorý bol jedným režisérov vyrovnávajúceho gólu. Finalista v drese Považskej Bystrice vyzdvihol tímového ducha a bojovnosť mančafu.

Bol to veľmi ťažký zápas. Hoci je to stále základná skupina, už by som to prirovnal k play-off. Aj keď to bolo náročné, vložili sme do hry srdiečko, nevzdali sme sa a nakoniec sme súboj otočili,“ skonštatoval Boris Oravec pre klubovú televíziu Považanov.

S výkonom mužstva úplne spokojný nebol jeho klubový spoluhráč Jakub Rufati.  „Prvé dve tretiny to nebola naša hra. V treťom dejstve sme konečne začali hrať a som nesmierne šťastný, že sa nám podarilo súboj otočiť.“

Po úvodných dvoch stretnutiach patrí Slovensku druhá priečka v skupine A po vedúcom Česku.