Hostivař pripravil ukážkový turnaj mladších žiakov, Gajary v českej konkurencií obsadili druhé miesto


By Ján Ivančík - Posted on 11 september 2014

Hokejbalisti do dvanásť rokov zo záhorských Gajár sa zúčastnili mimoriadne kvalitne obsadeného turnaja v Prahe.

Český Hostivař sa v poslednej dobe stáva symbolom skvelej práce s mládežou. Tomu zodpovedajú aj výsledky HBC. Jednou z mimoriadne zaujímavých aktivít tohto pražského klubu z poslednej doby je nepochybne Fair Cup 2014 pre mladších žiakov. Na ňom sa predstavil aj slovenský zástupca – L2 Hockey Gajary Flames. Celkové druhé miesto je pre Záhorákov v ťažkej konkurencií lichotivé.

Fair Cup som bral ako poslednú previerku pred extraligovou sezónou. Aké boli naše očakávania? Chlapcom som veril a v kútiku duše som dúfal, že z Prahy bez pohára neodídeme. Som rád, že sa nám to aj podarilo,“ povedal pre TOPhbl.sk manažér gajarských chlapcov Stanislav Libo a dodal: „V prvom zápase proti Letohradu som napriek víťazstvu nebol spokojný s výkonom. V ďalších zápasoch sa už chlapci rozbehli a bolo radosťou pozerať sa na ich hru. Škoda finále proti Hostivařu (1:2), v ktorom nám chýbalo len trošku šťastia a rozvahy. Turnajom sme inak mohli prejsť bez prehry. Druhé miesto potešilo, ale ešte väčšiu radosť mám z predvedenej hry.“

V kategórii U12 dochádza často k veľkým obmenám kádra. Gajarčania síce radikálny rez nezažili, ale obmeny prišli. Na tretí Fair Cup cestovali s tým najlepším, čo doma majú a výsledkom je trojica hráčov v All Stars tíme.

„Pár zmien nastalo, ale máme v mužstve chlapcov, ktorí majú potenciál nahradiť minuloročných ťahúňov. Ide najmä o Dávida Kulmana, Moja Petrasa a ďalších. Vo výbornom svetle sa na turnaji prezentoval Libor Nemec s Ivanom Korbínim. Na nich bude stáť ťarcha potiahnuť mužstvo v novej extraligovej sezóne,“ dodal Libo.

Spokojný bol aj mladučký kapitán Gajarčanov Dávid Kulman: "Bol to veľmi kvalitný turnaj a podľa mňa sme si na ňom nepočínali zle, aj keď stále to môže byť lepšie. Okrem hokejbalu sme si navyše užili aj historické pamiatky. Pre mňa to bol zážitok, pretože v Prahe som bol prvý raz," mrzieť vraj môže iba súboj s domácim Hostivařom: "Urobili sme chyby, ktoré nás stáli zápas. V takýchto stretnutiach ide naozaj iba o maličkosti, a preto súper zvíťazil."

Radosť netajil  po skončení turnaja tréner Hostivařu Ondřej Novák. „Našu hru nemôžem veľmi hodnotiť, lebo sa iba zoznamujeme. Začínajúci hráči ale do tímu úplne zapadli a väčšina z nich už môže byť v novej sezóne kľúčových. V hre bolo cítiť isté nedostatky, ale tie už čoskoro určite doladíme.“

Konečné poradie:

1. HBC Hostivař
2. L2Hockey Gajary Flames
3. SK Hokejbal Letohrad
4. HBC Hradec Králové 1988
5. HBC Plzeň
6. HBC Alpiq Kladno

All Stars turnaja: Oliver Nemec (Gajary) – Michal Macháček (Letohrad), Luděk Pavlík (Plzeň) - Jan Čejka (Hostivař), Andrej Schwarz (Gajary), Ivan Korbíni (Gajary)

Najlepší strelec: Jan Čejka (Hostivař)
Najlepší brankár: Marek Skalický
Najproduktívnejší hráč: Libor Nemec (Gajary)
Najužitočnejší hráč turnaja: Michael Skřivánek (Plzeň)

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (6 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
11 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.