Hala na Svetový pohár už má položený povrch


By Ján Ivančík - Posted on 23 august 2014

Nitrania pripravili halu na Klokočine na Svetový pohár, nezaháľajú ani v oblasti marketingu.

Svetový pohár v Nitre sa už blíži a s približujúcim sa dátumom začiatku hokejbalového sviatku pod Zoborom finišujú aj prípravy naň. Plocha, na ktorej sa bude celý turnaj odohrávať je už od začiatku týždňa položená v klokočinskej hale. Naplno je rozbehnutý aj marketing podujatia. Reklamné bannery tak možno nájsť nie len v Nitre, ale aj v iných mestách ako v Bratislave, či v Poprade (na snímke).

V hale na Klokočine by po položení povrchu malo byť všetko podstatné pripravené a Nitrania sa už tešia na začiatok World Cupu.

"Táto hala bola pre nás najlepšia voľba. Ešte sa urobia nejaké kozmetické úpravy, aby bolo všetko tip-top. Sú pekné kabíny, je tu 280 miest pre divákov na sedenie, ešte ďalších 200 ľudí sa vmestí na státie, čiže rátam, že do 500 ľudí tu môže sledovať zápas. Pre divákov aj pre hráčov je tu lepší komfort ako na vedľajšej ploche štadióna. Vonku pri hale budú počas turnaja aj stánky s občerstvením,“ povedal pre nitra.sme.sk manažér "rytierov" Stanislav Petrík.

Okrem štadióna však musia byť pripravení najmä hráči úradujúceho slovenského šampióna. Tí po štyroch domácich tituloch túžia aj po úspechu na medzinárodnej pôde.

„Máme natrénované, nacvičené, nabehané. Snažili sme sa mužstvo dať dokopy, aby sme stihli nacvičiť nejaké kombinácie, presilovky a podobne," doplnil pre nitra.sme.sk Petrík.

Nitrania zvládli i prípravný zápas s extraligovým nováčikom z Nových Zámkov. Víťazstvo 6:3 im určite bude slúžiť na zlepšenie sebavedomia pred neľahkými zápasmi.

„Zápas určite splnil svoj účel. Je to iné ako tréning, keď hráme medzi sebou. Vtedy nasadenie predsa nie je také ako v zápase. Po dlhom čase sme si opäť zahrali a bol to dobrý zápas, aj keď úroveň nebola až taká vysoká,“ doplnil hrajúci manažér nitrianskeho klubu.

Výsledok prípravného stretnutia:

HbK Nitrianski rytieri - Nové Zámky 6:3 (3:0, 1:3, 2:0)

Góly: Tary 2, J. König, Ladiver, Thron, Beniač - Udvardy, Švarba, Paulík

foto: TOPhbl.sk, nitra.sme.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.2 (5 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 14 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.