FHbL od novej sezóny s rapídnym nárastom zápisného


By joziva - Posted on 14 júl 2010

Jeseň bude na ihrisku FHbL prebiehať podľa starých poplatkov. Od novej sezóny si však každý hráč priplatí.

Najdlhšie fungujúci ligový hokejbal bez prestávky v Nitre zrejme príde o jedno zo svojich hlavných lákadiel. Po vytvorení konkurenčnej Nitrianskej hokejbalovej ligy tak prišla FHbL o nitriansky monopol v organizovanom hokejbale. Zrejme i táto skutočnosť sa podpísala na značnom ochabnutí záujmu o Fara Arénu nie iba medzi hráčmi ale i v diváckych radoch. Už počas jarnej časti opustili prvú a druhú FHbL tri tímy. Ďalšie na čele s prvoligovou Suomi Chrenovou majú problémy s dochádzkou, výnimkou už nie sú ani zápasy štyroch proti štyrom. Od nového roka bude pre mnohé mužstvá o ďalší dôvod menej hrať na Fara Aréne. Cena štartovného totiž pôjde nahor.

FHbL ako jedna z mála organizovaných líg drží systém hry 3+1. Za posledné obdobie musí z viacerých dôvodou čeliť mimoriadnemu poklesu záujmu. Od nasledujúceho roka však pribudne ďalšie mínus. Štartovné sa nebude platiť za klub ale za každého hráča. Čiastka bude 20 eur na osobu.

"Cenník pre činnosť hráčov v Cirkevnom centre voľného času pre hokejbalové ligy a futbalovú ligu bol upravený. Na základe rozhodnutia riaditeľstva CCVČ Nitra – Klokočina z júla 2010. Pre družstvá vo FHBL a FFML sa upravuje spôsob platenia tým, že družstvo už nebude platiť štartovné ako celok, ale každý hráč si uhradí krúžkovú činnosť sám pre seba na dobu jedného roka vo výške 20 euro podľa stanoveného platného cenníka. Družstvá vo FHBL a FFML sú zaradené do krúžkovej činnosti v rámci CCVČ tak pre hokejbal ako i futbal. A tým sa ruší do posial starý spôsob platenia štartovného, ktoré sa platilo za mužstvo," píše sa v oficiálnom vyjadrení na stránke FHbL.

Zmena znamená najmä to, že kluby nebudú môcť na svoju súpisku dopísať množstvo mien s tým, že hráči zasiahnu do bojov jeden - dvakrát za sezónu. Tým sa počet registrovaných hráčov vo FHbL zrejme radikálne zníži. Ďalším neprehliadnuteľným faktom je nárast cien na úroveň ostatných krúžkov CCVČ. Namiesto tohtoročných niečo cez 30 eur na klub sa bude platiť 20 eur (ročne) na hráča. Či po tomto rozhodnutí porastie i kvalita súťaže napríklad vo forme stálych rozhodcov a zapisovateľov zatiaľ nie je známe. Isté je, že popularita ligy utŕži ďalšiu ranu a je otázne ako sa s ňou súťaž s dlhoročnou tradíciou a obľubou v Nitre vysporiada. Bolo by totiž smutné ak by FHbL prišla o kvalitu, ktorá za vyše dekádu svojho pôsobenia vychovala množstvo skvelých hokejbalistov.

"Družstvá FHBL ešte dokončia tento ročník podľa starého poplatku. Od nového ročníka bude platiť nový spôsob platenia aj pre FHBL podľa už rok jestvujúceho starého cenníka rozličných krúžkov," znie dosovné vyjadrenie na stránke ligy.

Zmena vo financovaní nebola presne oddôvodnená. Je môžné, že za ňou stojí nové znenie zákona podľa ktorého sa mení financovanie centier voľného času. Práve tie cirkevné týmto zákonom obišli najhoršie.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 2 (4 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
8 + 12 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.