Farma trón pre kráľa ZHbL neopúšťa, Stupava opäť strieborná

By Ján Ivančík - Posted on 20 jún 2017

Dve víkendové finálové bitky rozhodli o obhajobe triumfu ZHbL v prospech Farmy Petržalka.

Farma kráľovský trón ZHbL neopúšťa ani na ďalší rok. Rozhodli o tom víkendové finálové boje, ktoré aj napriek vyrovnanému priebehu Petržalčania zvládli lepšie ako ich súper zo Stupavy.

Pred víkendom bol stav finálovej série vyrovnaný 1:1 na zápasy. Šance Stupavy i Farmy na celkové víťazstvo tak boli vyrovnané. Po vyšťavujúcich semifinálových bojoch oboch finalistov prišla na rad rozhodujúca bitka.

V sobotu zvíťazili „Farmári“, ktorí sú aj úradujúcim majstrom Víkendu hokejbalových šampiónov presvedčivo 4:1. O všetkom rozhodla druhá tretina, kde si Petržalčania vybojovali dvojgólové vedenie, ktoré už Lizards nedokázali odvrátiť. Finálová repríza vlaňajšieho finále teda v nedeľu mala favorita „krok od obhajoby“. V dobrej kulise, dokonca i za podpory cheerleaderiek sa hral opäť pekný hokejbal. Petržalčania sa ujali vedenia hneď v úvodnom dejstve, a do šatne šli s dvojgólovým náskokom. Súpera to ale neodradilo a po zmene strán sa hra poriadne zdramatizovala. Vyrovnané tretie dejstvo prinieslo zrovnávajúci gól, no Farma si nenechala uniknúť príležitosť na rozhodnutie celej série. Štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času rozhodol o triumfe Petržalky Axamit, a tak po tuhom boji oslavuje Farma zisť ďalšieho titulu.