Farma, Predators a Fans. Všetci sú pripravení postúpiť


By Ján Ivančík - Posted on 24 január 2017

Piaty ročník Víkendu hokejbalových šampiónov je predo dvermi a je čas predstaviť si účastníkov turnaja majstrov. Začíname v A-skupine.

HBC Farma Petržalka

Medzi regionálnou elitou je už samotný názov klubu postrachom. Top favorit na druhý titul kráľa regionálnych líg, ktorý chce odčiniť vlaňajšie finálové zaváhanie proti Indiánom. Spred dvoch rokov nezastaviteľní. Majstri ZHbL, ktorí kraľujú jednej z najlepších slovenských líg v posledných rokoch vskutku neohrozene. I teraz sú na čele. To je nasadený klub A- skupiny.

Farmári pod manažérskym vedením Petra Merschitza majú vo svojich radoch neustále veľké mená z extraligovej, ale aj reprezentačnej scény. Vymenovávať po jednom nemá zmysel, pretože takemer každý hráč vo farmárskom drese má potenciál na to, aby sa stal tento rok bodovým lídrom.

"Nastúpime v podobnej zostave ako minulý rok. Našim cieľom je, ako vždy, víťaziť a predvádzať pekný hokejbal. Samozrejme, popri tom sa chceme aj zabaviť," hovorí Marek Kanich, ktorý by mal patriť medzi lídrov Farmy a dodáva: "Sme radi a veľmi sa tešíme, že si môžeme zmerať sily s najlepšími mužstvami na Slovensku. Tomuto turnaju dávame veľkú vážnosť, je pre nás česť na takomto podujatí. O to viac ma teší, že väčšina hráčov Farmy vyrastala spolu na jednom sídlisku a pravidelne si zabezpečuje miestenku medzi touto elitou."

Zaujímavosťou je, že na žiadosť farmárov bude pri každom ich strelenom góle hrať pre nich osobitná gólová zvučka. Aj o tom je Víkend hokejbalových šampiónov.

Aqualand Predators Poprad

Los vybral z druhého koša do A-skupiny Aqualand Predators Poprad. Podtatranci doma neohrozene kraľujú a veľké ambície plánujú preniesť aj do Gajár. Farma sa teda postaví pred smelého vyzývateľa hneď v základnej skupine.

Ciele svojho tímu vyjadril Filip Roháčik jasne a zreteľne: "Na Víkend šampiónov cestujeme s cieľom vyhrať turnaj."

Aj keď súpiska Popradu ponúka viacero zvyčných mien, "predátori" sa neplánujú spoliehať na silu jednotlivcov. Vo svojich radoch budú však mať i slovenského reprezentanta a majstra sveta Libora Teplického.

"V našom tíme nejde o jednotlivcov. Vyložených lídrov nemáme. Sme vyrovnaná partia bojovníkov," konštatuje Roháčik.

Predators doma nemajú konkurenciu. Aj keď sú momentálne na druhej priečke, odkedy nastupujú so súčasným názvom, premožiteľa v lige nanašli. Tituly tak zbierajú jeden za druhým. Na celoslovenskej konfrontácii nechcú zaostať. Víkend šampiónov preto berú vážne.

Fans Nitra

Nitriansky zástupca nastúpi na Víkend šampiónov ako posledný vicemajster Vrábeľskej hokejbalovej ligy. Obec neďaleko Nitry hokejbalovo dlho rozkvitala pod rukami Miroslava Betáka. Ten však pustil opraty z rúk a VHbL zanikla. Fans by už na jar ale mali dostať príležitosť nastúpiť v znovuzrodenej nitrianskej súťaži. Okrem toho do boja nastúpia i ako triumfátor prestížneho Winners Cup-u, na ktorom väčšina mužstva nastúpila pod názvom No Name.

"Našim cieľom je postúpiť zo skupiny. Súperov chceme potrápiť a prebojovať sa ďalej," vraví Matej Kišš, ktorý bude po roku opäť hájiť svätyňu Nitranov na prestížnom turnaji.

Vlani Nitrania neboli ďaleko od postupu. V rozhodujúcich samostatných nájazdoch osemfinálovej drámy však zakopli a postup im bol zahataný priamo pred nosom. Tento rok by sa radi revanšovali a prebojovali medzi elitnú osmičku. Potom je to už iba o jednom súboji.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
7 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.