Extraligová sezóna sa dohrávať nebude, najvyššia súťaž v novom ročníku opäť s tuctom tímov


By Ján Ivančík - Posted on 10 máj 2021

Extraliga seniorov zavrela brány ihrísk v októbri, počas tejto sezóny ich už neotvorí.

Extraligový ročník 2020/2021 sa dohrávať nebude. Zhodla sa na tom väčšina klubov a rozhodnutie následne potvrdil výkonný výbor SHbÚ. Na stole boli viaceré návrhy - od odohratia kompletnej sezóny s presunom jej časti do budúceho ročníka až po anulovanie doposiaľ odohratých zápasov s ukončením sezóny.

„Pripravíme Ligový pohár, o ten kluby mali záujem. Nebude to turnaj len pre extraligistov, ale samozrejme najmä pre nich. Uvidíme, aký bude záujem,“ povedal pre oficiálny web SHbÚ predseda športovo-technickej komisie Jaroslav Mihal.

Juniorská extraliga sa dohrávať bude, otázne už zostáva iba kedy, nakoľko sa ešte musia uvoľniť protipandemické reštrikcie. Kluby však vyjadrili svoju vôľu ligový ročník dohrať.

Nakoľko sa v sezóne 2021/2022 s novým majstrom nezoznámime, otázniky sa presúvajú najmä k budúcemu ligovému ročníku. Už dnes je isté, že baráž sa hrať bude a záujem je aj o to, aby sa súťaž opätovne rozrástla. Záujem vraj prichádza najmä z Popradu, kde pribudlo nové ihrisko. 

„Zatiaľ evidujeme záujem Popradu a ešte  jedného tímu. Ten sa však zatiaľ oficiálne nevyjadril, a preto nechcem prezrádzať viac. Nová sezóna by mala ako vždy odštartovať začiatkom septembra s dvanástimi tímami,“ vraví predseda ŠTK SHbÚ.

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.