Extraliga: V sedemnástom kole Kežmarok prekvapil na úkor Pruského

By Ján Ivančík - Posted on 27 február 2010

Najvyššia slovenská súťaž pokračovala zápasmi sedemnásteho kola. To otvorilo jarnú kapitolu extraligy a hneď prinieslo niekoľko prekvapení. Prvé jarné kolo tak miešalo poradie nielen na najvyšších priečkach.

Výsledky 17. kola slovenskej hokejbalovej extraligy:

Duel hokejbalistov na piatom a siedmom mieste prieniesol kvalitný hokejbal. Ružinov nenechal nič na náhodu a svojho žilinského súpera zdolal trojgólovým rozdielom.

Reebok Hockey Ružinov – HBC Žirafa Žilina           4: 1  (1:0,2:1,1:0)

Góly:Križan 2, Polák, Rímsky – Vojanský

Víťazstvo mimoriadne favorizovaného Doprastavu sa nad Zvolenom nerodilo ľahko. Až do záverečnej tretiny viedol N-Sport najtesnejším rozdielom. Posledné dejstvo však rozhodlo o výhercovi sobotňajšieho stretnutia. LG napokon zvíťazilo 2:1.

LG TPS Doprastav BA – N-Sport Zvolen                   2: 1  (0:1,0:0,2:0)

Góly:Velčický, Sedláček - Németh

Bratislava si dokázala poradiť v súboji s už tabuľkovým súperom. Rivala z Považskej Bystrice napokon zdolala najtesnejším rozdielom v pomere 3:2.

DT Žirafa Pov. Bystrica – ŠK Profis 32 BA                2: 3  (0:1,1:2,1:0)

Góly:A.Hrenák, Šamaj – Botló, Hrabárik, R.Kováč

Hokejbalisti aktuálneho lídra z Vrútok sa nenechali zaskočiť a ôsmu Skalicu prestieľali na konečné skóre 5:1 v prospech hostí. Po vyrovnanej prvej tretine sa do vedenia dostali Vrútky. Záverečná časť hry priniesla trojgólovú nádielku a jednoznačne rozhodla v prospech hostí.

HBK 87 Skalica – HBK Kometa Vrútky                       1: 5  (1:1,0:1,0:3)

Góly:Jablonický – J.Kováč 2, Lihan, Kerdík, Ruttkay

O najväčšie prekvapenie kola sa postarali hokejbalisti Kežmarku. Tí napriek nevydarenej prvej tretine dokázali obrátiť priebeh stretnutia s pruským favoritom. Vynikajúcou treťou tretinou zvrátili stav z 1:2 na 3:2 vo svoj prospech. Pruské tak stráca na vedúce Vrútky tri body.

MŠK Kežmarok – ŠK 98 Pruské                                3: 2  (1:2,0:0,2:0)

Góly:Sivaninec 2, T.Jankura – Chotár, Kyselica