Domáci šampionát budí veľké očakávania, latka je nastavená vysoko športovo i organizačne


By TOPhbl.sk - Posted on 14 jún 2018

Slovensko bude opäť hostiť svetový šampionát. Po Bratislave bude prvým mestom svetového hokejbalu metropola východu - Košice.

Odpočítavanie sa začalo. Do majstrovstiev sveta, ktoré sa budú konať na Slovensku zostáva už iba jeden rok. České Pardubice tak odovzdávajú žezlo Košiciam, ktoré budú od 14. júna 2019 hostiť svetovú elitu v kategórii mužov i žien.

"Po tom, čo sme v roku 2017 v Pardubiciach získali titul, sme sa bavili o tom, že by sme ďalšie MS radi spravili na Slovensku. Šampionát sa už konal na západe Slovenska a aj v jeho strede, východ bol teda takpovediac na rade. Je to dobrá voľba, pretože hokejbal má na východe republiky veľkú základňu, máme tu niekoľko dlhoročných úspešných mládežníckych výberov a je aj divácky obľúbený. Zároveň máme aj dobré vzťahy so Steel arénou. Momentálne už máme uzavretú zmluvu s jej vedením," povedal na tlačovej konferencii konanej k oficiálnemu oboznámeniu so svetovým šampionátom generálny sekretár Slovenskej hokejbalovej únie (SHbÚ) a zároveň člen organizačného výboru MS 2019 v Košiciach Július Száraz.     

S pozitívnym ohlasom sa majstrovstvá sveta stretli v metropole východu. Po majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji tak príde na rad aj hokejbalový sviatok.

"S potešením sme privítali správu o tom, že mesto Košice bude hostiť svetový šampionát, ktorého sa zúčastnia najlepší hokejbalisti sveta. Po hokejovom šampionáte to bude ďalšie svetové podujatie v našom krásnom meste a už teraz sa tešíme, na množstvo návštevníkov a fanúšikov, ktorí do Košíc prídu," skonštatoval výkonný riaditeľ Visit Košice Miloslav Klíma.  

K jeho slovám sa pripojil aj manažér Steel Arény, v ktorej sa bude turnaj konať. Ešte pred tým však prejde zásadnejšou rekonštrukciou, a to s ohľadom na hokejový turnaj, ktorý bude hokejbalovému predchádzať.

"Je pre nás veľkou cťou, že môžeme v roku 2019 privítať špičku svetového hokejbalu - športu, ktorého popularita rastie každým rokom. Skoro 90 zápasov v našich halách je pre nás v počte zápasov najväčšia udalosť, ktorú asi žiaden iný šport neprekoná. Rok 2019 bude pre Steel Arenu veľmi vzácny, lebo po MS v ľadovom hokeji privítame MS v hokejbale a dnes môžeme povedať, že to budú dve najväčšie športové udalosti na svete. Ďakujeme vedeniu hokejbalovej federácie, že si vybrali východ krajiny a veríme, že v Steel Arene opäť dosiahneme najvyššie méty s našou úspešnou reprezentáciou," vyznal sa generálny manažér Steel arény Igor Havrilla.     

Veľké očakávania sú kladené na hlavy našich mužských zástupcov, no nemenšie očakávania smerujú aj k ženskému výberu. Trojnásobní šampióni by ale radi natiahli svoju šnúru na štyri zlatá v rade. Nadviazať chceme i na organizačné úspechy z juniorských majstrovstiev a seniorského šampionátu v Bratislave.

"Vtedy sme získali tituly v kategórii hráčov do 16, 18 aj 20 rokov. Predviedli sme sa v tom najlepšom smere nielen ako športovci, ale aj ako organizátori. Zástupcovia všetkých krajín si pochvaľovali ako sme to zvládli a preto som presvedčený, že sa v podobnom duchu budeme s účastníkmi MS lúčiť aj o rok. Samozrejme, latku treba posúvať. Švajčiari a Česi, ktorí organizovali uplynulé MS, urobili skvelú prácu. Chceme sa im nielen vyrovnať, ale byť ešte lepší. Hokejbal je zaujímavý šport a jednou z našich ambícií je dostať ho do širšieho povedomia. Po športovej stránke, samozrejme, chceme na domácom šampionáte uspieť a získať štvrtý titul v rade,“ povedal na margo očakávaní a ambícii prezident SHBÚ Jozef Stümpel

Pozitíva pri košickej voľbe vníma aj prvý muž medzinárodnej organizácie ISBHF George Gortsos. 

"Sme veľmi radi, že sa všetci môžeme stretnúť v krásnom meste. V mene všetkých našich federácií ďakujeme Slovenskej hokejbalovej únii a mestu Košice, že sa rozhodli usporiadať svetový šampionát. Všetci sa už teraz veľmi tešíme," skonštatoval Gortsos.  

Odprezentované bolo i logo svetového šampionátu, ako aj promo video, ktoré dáva najavo, že hokejbal je na Slovensku stále viac obľúbený šport:

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 10 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.