Danko: Gratulácia Indiánom! Vyhral najlepší tím


By Ján Ivančík - Posted on 01 február 2016

Najlepší hráč Víkendu hokejbalových šampiónov Petr Danko: "Súperi zo všetkých kútov Slovenska si prišli užiť hru, a tak to vyzeralo aj na ihrisku."

Štvrtý Víkend hokejbalových šampiónov doprial zlato Indiánom Skalica, ktorí sa revanšovali za vlaňajší neúspech Farme Petržalka. Vo vyhrotenom finálovom stretnutí bolo naozaj vidieť kvalitu oboch účastníkov, ako aj snahu zlomiť víťazstvo na svoju stranu.

Oba tímy dovtedy prechádzali turnajom veľmi suverénne a dopomohli im k tomu vo výraznej miere i povolené výnimky na súpiske. V drese Petržalčanov nastúpil Petr Danko, ktorý sa ukázal ako správna voľba vedenia Farmy. Z turnaja si totiž odniesol trofej pre najlepšieho hráča turnaja.

Na takomto turnaji som bol vôbec po prvý raz a mám z neho iba pozitívne dojmy. Organizátori odviedli perfektnú prácu a za to im musím poďakovať. Súperi zo všetkých kútov Slovenska si prišli užiť hru, a tak to vyzeralo aj na ihrisku. Hralo sa bez akýchkoľvek zákerností a v duchu fair-play. Rozhodcovia zvládli turnaj v pohode, iba vo finále urobili zopár chýb. Sme ale ľudia a stať sa to môže každému. Na to sa nechcem vyhovárať,“ hodnotí podujatie najlepší hráč turnaja, ktorý v piatich stretnutiach strelil päť gólov a pridal tri asistencie.

Finálová bitka priniesla i nervy napnuté na hranicu možností. Indiáni sa dostali do vedenia a Farma im ho chcela vziať, no Petržalčania nedokázali zabrániť tomu, aby sa titul kráľa slovenských šampiónov vrátil po ročnej pauze na Záhorie.

„Zaslúžene vyhral najlepší tím. Ešte raz chcem pogratulovať Indiánom!“ športovo vraví Petr Danko.

Ten si okrem medaily a cien pre najlepšieho hráča z turnaja odniesol i drobnú ranu na tvári.

„Zranenia patria k hokejbalu. Našťastie ide iba o rozseknutú bradu. Určite sa skoro zahojí,“ nestráca na optimizme český útočník a na záver rozhovoru dodáva: „Som chlapcom z Farmy veľmi vďačný, že ma oslovili ako svoju výnimku a prijali ma medzi seba. Je to super partia a celý víkend som si naozaj užil! Ešte raz ďakujem a verím, že miestenku budeme mať aj o rok.“

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.