Caribic Okružná po štyroch finálových šlágroch šampiónom na Kysuciach

By Ján Ivančík - Posted on 13 júl 2011

V nedeľu spoznala svojho víťaza i liga na Kysuciach.

V nedeľu 10.7.2011 sa odohral štvrtý finálový zápas medzi Caribicom Okružná a KHK Suché dresy.

Caribic Okružná - KHK Suché dresy 6:4 (3:2, 2:2, 1:0)

konečný stav série 3:1
Body : Staškovan (Z. Mravec), Kubica, J. Rucek (Kubica), Mundier (S. Chromčák), T. Rucek, Kubiatko (Staškovan) - R. Drábik (Franek), Franek (R. Smolka), Petrák, Petrák

Zostavy mužstiev :

Caribic Okružná : Stančík - T. Rucek, J. Rucek, S. Chromčák, Staškovan, Ujházi, Kubica, Čuboň, Helglas, Kubiatko, Z. Mravec, Plaštiak, Mundier

KHK Suché dresy : Jurga - S. Drábik, Izák, Kándrik, Smolka, Holešinský, Lalinský, R. Drábik, Petrák, Fonš, Časnocha, Franek

Vylúčenia na 2 min. : 6:3

Pomer striel : 34:44

V netradičnom čase od 18:00 hod. sa odohral štvrtý finálový zápas. Do zápasu opäť nastúpili lepšie hráči Caribicu, ktorí v štvrtej minúte v rozpätí tridsať osem sekúnd dva krát prekonali Jurgu v bráne Suchých dresov. Najskôr Staškovan po prihrávke Z. Mravca dával na 1:0 a vzápätí sa nemýlil Kubica. Odpoveď zo strany Suchých dresov prišla ešte v dvanástej minúte prvej časti hry, keď namieril presne R. Drábik. O minútu sa ale opäť presadili Caribic, keď skóroval J. Rucek. Suché dresy ale bleskovo odpovedali, keď na rozdiel jediného gólu znížil Franek. Do prvej prestávky sa už skóre nemenilo a tak Caribic viedol pred druhou časťou hry rozdielom jedného gólu 3:2. Druhá tretina priniesla opäť kvalitný hokejbal a celkovo štyri góly, po dva na oboch stranách. Za Caribic najprv rozvlnil sieť Mundier, no hneď o dvadsať sekúnd znížil Petrák opäť na rozdiel jedného gólu. V desiatej minúte pri presilovej hre Suchých dresov unikli hráči Caribicu a z prečíslenia gólom T. Ruceka zvýšili na 5:3. Suché dresy sa však nevzdávali a tridsať jeden sekúnd pred koncom druhej tretiny znížili opäť Petrákovým gólom na 4:5. Týmto výsledkom sa skončila druhá časť hry. Tretia tretina priniesla viac taktizovania, kedy sa hráči Caribicu stiahli viac do svojej obrannej tretiny. Suché dresy sa snažili tvoriť hru, no ich strely väčšinou končili na Stančíkovi v bráne Caribicu alebo na hráčoch tohto klubu. V samotnom závere si obe mužstvá vyžiadali oddychový čas a minútu pred koncom tretej časti Suché dresy stiahli gólmana. Pri ich power play ale opäť z úniku gólom do práznej brány pätnásť sekúnd pred záverečnou sirénou pečatil výsledok na 6:4 Kubiatko. Do konca zápasu sa už nič neudialo a tak Caribic Okružná získal štvrtý titul v súťaži.

Pri záverečnom vyhodnotení boli odovzdané individuálne ako aj ceny pre jednotlivcov :

Individuálne ocenenia základná časť KHL :

najlepší strelec - Róbert Drábik (KHK Suché dresy)
najlepší nahrávač - Róbert Drábik (KHK Suché dresy)
najlepší brankár - Stanislav Jurga (KHK Suché dresy)
Individuálne ocenenia PLAY OFF KHL :
najlepší nahrávač - Tomáš Šurik (Caribic Okružná)
najlepší brankár - Alexander Stančík (Caribic Okružná)

František Ujházi (predseda KHÚ Čadca): "Po skončení súťažného ročníka prišiel čas bilancovať. V prvom rade ďakujem všetkým hráčom, ktorí sa pričinili o to, že finále, ktoré sa hralo, bolo veľmi, veľmi vyrovnané. Ale nielen finalistom chcem poďakovať. Ďakujem všetkým mužstvám, ktoré odohrali túto sezónu. Vo finále sa stretli dve mužstvá, ktoré počas celej sezóny predvádzali vyrovnané výkony. Chcem vyjadriť pochvalu tímu Suché dresy, najmä za obdivuhodné víťazstva, ktorými si vybojovali prvenstvo v základnej časti súťaže. V play off rozhodujú často tie najmenšie drobnosti. Veľmi dobre sme to videli vo finálových zápasoch, z ktorých hneď prvé dva skončili až v predĺžení. Tu sa usmialo šťastie na Caribic, ktorý sa dvoma víťazstvami ujal vedenia v sérii. Suché dresy ale nehrali vôbec "druhé husle", keď víťazstvom v treťom zápase (opäť po veľmi vyrovnanom súboji) znížili vedenie Caribicu na 2:1. V poslednom zápase bo veľkej bitke napokon zdolal Caribic Okružná tím Suché dresy opäť tesne 6:4 a môže oslavovať už svoj štvrtý titul v histórii súťaže. Sláva víťazom, česť porazeným. Verím, že aj týmto mottom sa budú uberať ďalšie ročníky súťaže na Kysuciach. Po piatich rokoch vo funkcii predsedu by som chcel poďakovať mužstvám za ich podporu. Do nasledujúceho obdobia už nebudem kandidovať na tento post, nakoľko pracovné povinnosti mi nedovoľujú vykonávať túto funkciu tak zodpovedne, ako doteraz. Tiež si myslím, že 5 rokov v tejto funkcii je dostatočne dlhá doba, aby aj na tomto poste došlo k zmene."

zdroj: oficiálna stránka ligy

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)