Banská Bystrica odštartuje sezónu piateho septembra


By Ján Ivančík - Posted on 06 august 2010

Dňa 2.8. zasadal Výkonný výbor BBHbÚ aby zhodnotil sezónu 2009/2010 a pripravil všetko pre štart novej sezóny 2010/2011.

Druhého augusta zasadal Výkonný výbor Banskobystrickej hokejbalovej únie a uzniesol sa na viacerých dôležitých bodoch pred nadchádzajúcou sezónou Bystrici. Sezóna sa začne prvý septembrový víkend a malo by sa hrať nasledovným modelom:

Prvá liga sa bude hrať na Aréne Barani v nedeľu, hrací čas 08:00 – 14:00.

Model súťaže:
Základná časť – raz každý s každým
Nadstavba – skupiny 1.-6., 7.-12. podľa modelu z posledného roku
Play-off sa uskutoční na zimnom štadióne, ak bude tento k dispozícii, pokiaľ sa vyskytnú komplikácie – odohrá sa aj play-off na Aréne Barani – definitíva na začiatku jarnej časti
vypadávajú posledné dva tímy

Druhá liga na ihrisku Rudohorská, Sásová, hrací deň prioritne nedeľa, hrací čas a model súťaže podľa počtu zaregistrovaných tímov

Od novej sezóny nastala obmena v prekladaní zápasov, pravidlá sa upravovali i podľa zmeny schválenej SHbÚ. V ďalšom bode prerokovala BBHbÚ aj sadzobník trestov. "Pri obzvlášť závažných priestupkoch o udelení trestov nebude rozhodovať BBHbÚ, ale o pomoc bude požiadaná Disciplinárna komisia SHbÚ, ktorá nezávisle na základe opisu situácie posúdi a odporučí výšku trestov, ktorou sa BBHbÚ plánuje záväzne riadiť v maximálnej možnej miere," píše sa v oficiálnej správe únie.

Vyžrebovanie súťaže a voľba Výkonného výboru, predsedu a podpredsedu BBHbÚ sa uskutoční vo štvrtok 26. augusta v Hawaii Pub-e od 18:00. Povinnosť zúčastniť sa majú všetky mužstvá, v opačnom prípade sa musia prispôsobiť odhlasovanému. Každý tím má jeden hlas. Mužstvá majú možnosť delegovať svojho splnomocnenca.

Na záver správy únia oznámila aj rekonštrukciu ihriska: "Ihrisko na Rudohorskej ulici bude prebiehať rekonštrukciou, preto v čase od 21. augusta do 3. septembra bude uzatvorené, pokiaľ BBHbÚ nestanoví inak v prípade skoršieho dokončenia – všetky tréningy a prípravné zápasy preto v tomto termíne nebudú na tomto ihrisku možné," píše sa v správe BBHbÚ.

Zatiaľ nikto nehlasoval

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
7 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.