Ako sa stal útočník brankárom a využil hokejbalový talent

By Ján Ivančík - Posted on 07 marec 2012

O tom, že život športovca prináša skutočne bizardné situácie sa nedávno presvedčil i mladík Connor Crisp. Svoje hokejbalové zručnosti v pozícií brankára musel využiť i na ľade.

Kuriózna situácia sa udiala v nedeľňajšom súboji zámorskej juniorskej súťaže Ontario Hockey League (OHL) medzi mužstvami Niagara IceDogs a Erie Otters.

Tímu Otters sa nešťastím už v úvodných minútach zranil gólman Ramis Sadikov a aby toho nebolo málo, na tento duel nemal tím pripraveného náhradníka. Na bránkovú čiaru sa tak chtiac-nechtiac musel postaviť muž, ktorý bol v zápise ako náhradný brankár vedený.

"Som síce brankárom v hokejbale, ale vôbec prvýkrát od piatich rokov som mal na sebe brankársky výstroj a predstavil sa v ňom na ľade," povedal po zápase 17-ročný mladík connor Crisp. Ten bol po stretnutí vyhlásený za prvú hviezdu stretnutia a to aj napriek tomu, že inkasoval trinásťkrát.

Crisp v aktuálnej sezóne vyhnechal všetky stretnutia pre problémy s ramenom. Nešťastnou náhodou sa tak na ľad dostal nielen neočakávane, ale i nechcene. O náhradného brankára Devina Williamsa totiž klub prišiel v súboji so Saginaw Sprit. Ako už bolo spomenuté, Sadikova vyradil z hry nešetrným zákrokom protihráč, ktorý zinkasoval trest do konca stretnutia.

"Ani v najdivokejších snoch som nepomyslel na to, že dnes budem hrať," uviedol Crisp. Zápas prerušili na približne dvadsať minút, kým sa mladík neobliekol do výstroja a po príchode na ľad ho spoluhráči rozcvičili niekoľkými cvičnými strelami. "Po zápase ešte pred nastúpením do autobusu som zatelefonoval rodičom, ktorí sa mi hneď začali smiať. Je to však okamih, na ktorý nikdy nezabudnem," doložila hviezda stretnutia, ktorá si od publika zaslúžila obrovské ovácie i keď jej tím podľahol v pomere 13:4.