Ak by som nedúfal, ani tu nie som, hovorí Roman Bujdák


By Michal Runák - Posted on 27 január 2013

Roman Bujdák sa snaží preraziť aj v najcennejšom drese.

Sympatickým výkonmi sa na Pilsen Challenge prezentuje reprezentačný nováčik, obranca KKF DT Považská Bystrica Roman Bujdák. O jeho schopnostiach sa už počas ligových zápasov dlhšie hovorilo, svoje umenie tak mohol naplno predviesť aj na poli najťažšom. Jeho nominácia sa však zrodila na poslednú chvíľu.

"Bol som prekvapený tým, že si na mňa tréneri spomenuli, ale samozrejme som sa potešil, reprezentovať je pocta pre každého," zhrnul svoje pocity Roman Bujdák a dodal: "To že som sa sem dostal, je pre mňa príležitosť ukázať sa a presvedčiť trénerov, že neurobili zle. Samozrejme chcem zabojovať o konečnú miestenku na MS, inak by som tu ani nebol."

Momentálne je v kádri na tomto turnaji viacero nováčikov, pre ktorých je to okrem zbierania skúseností aj možnosť porovnania medzi extraligou a medzinárodným fórom.

"Rozhodne je to rozdiel, oproti extralige je to oveľa rýchlejsie,  najmä v osobných súbojoch je tento rozdiel evidentný," skúsil porovnať podstatntné odlišnosti reprezentačný nováčik.

Naša reprezentácia má za sebou tri zápasy, v ktorých dvakrát zvíťazila a jedenkrát podľahla reprezentácii Česka.

"Proti Švajčiarom sme zaslúžene vyhrali, myslím, že Švajčiari nie sú tímom, ktorý by dokázal využiť naše chyby i keď v tomto zápase sme ich veľa neurobili. Toto sa presne odrazilo na zápase s Čechmi, ktorí naopak využili každú našu chybu a kruto nás za ne trestali. Plzeň hrala podobne ako reprezentácia, je to rovnako zástupca českej školy, dlho nám odporovali, no napokon sme bojovnosťou a srdcom zápas otočili," hodnotil naše vystúpenia Bujdák.

Hovorí sa, že dvakrát na turnaji s tým istým súperom neprehráš. Toto pravidlo sa z mnohých prípadoch zvykne naplniť. A očakávame, že v zajtrajšom finále proti českej reprezentácii to bude platiť rovnako.

"Bol by som samozrejme rád, keď sa to opäť podarí naplniť. Musíme podať maximálny a sústredený výkon a najmä sa musíme vyvarovať chýb, aké sme robili v prvom vzájomnom zápase, lebo oni dokážu využiť každú jednu príležitosť. Verím, že o ten jeden gól strelíme viac a budeme úspešní," dúfa v úspech talentovaný obranca. 

O tomto výborne stavanom bekovi idú od Považia už dlhšie výborné referencie, boli sme preto zvedaví, ako na jeho nomináciu reagovali spoluhráči a priatelia.

"V klube mi držia palce a samozrejme mi fandia. Je to motiváciou nielen pre mňa, ale aj pre chalanov v klube. Som v kontakte počas tohto turnaja aj so spoluhráčmi, aj s kamarátmi a rodinou, všetci mi samozrejme držia palce."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4 (5 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
7 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.