"Žralokom" sa v seneckej lige páči, chcú skončiť v prvej štvorke


By Ladislav Kováč - Posted on 07 november 2013

Dvadsiatyprvý  ročník  Seneckej hokejbalovej ligy  je už v plnom prúde a sľubuje vyrovnanú partiu v dlhodobej časti. 

Súťaž sa obohatila o dva bratislavské tímy s dlhoročnou tradíciou. Do ligy vstupili  Team Sharks  a  Slávia Právnik .

Hokejbalisti  "Slávie" sú  dvojnásobní víťazi bratislavskej ligy  (2000, 2004), v minulosti učinkovali aj v petržalskej Superlige.  Team Sharks v minulej sezóne pôsobil v  ZHBL, kde obsadil bronzovú priečku. "Žraloci" dve desaťročia bojovali v bratislavskej lige a najďalej to dotiahli v roku 2011, keď sa stali vicemajstrami.

Naopak do nového ročníka sa neprihlásila  Dunajská Lužná  a  Predators Nová Dedinka. Jedenásť družstiev si zvolilo domáce ihrisko vo vynovenom areáli v Senci.  V Modre budú nastupovať domáci  Orly,  Pavúci z Pezinku  a  Devils Petržalka.  Mužstva odohrajú 26. kôl v základnej časti,  ktorá sa bude hrať dvojkolovo systémom každý s každým, doma - vonku. 

Prvých osem tímov postúpi do vyraďovacích bojov.  Série v play-off  sa budú hrať na dva víťazné zápasy. Novým prezidentom ligy sa stal  Július Szaráz  z tímu  Leaders Senec. 

Smutnou správou pre gólmanov  je zväčšenie bránok s rozmermi výška 115cm × 172,5cm šírka (staré 100×150). Najväčšou letnou prestupovou bombou bol príchod reprezentanta  Jána Rímskeho  do ofenzívy Leaders. 

Katonovi sa pozdávajú obe ihriská, pôsobia domácky

Na rozhovor sme pozvali  ligového lídra kanadského bodovania Richarda Katonu. Kapitán tímu nováčika Sharks  strelil jedenásť gólov a zaznamenal  22. bodov. 

"Naše výsledky v siedmich zápasoch hodnotím kladne až na duel s Leaders (4:12), tam nám vybuchol brankár a aj my v poli sme sklamali. Teší ma že v siedmich zápasoch si zachytali všetci traja naši golmani a až na spomínané stretnutie nás podržali," rozhovoril sa pre náš web skúsený harcovník a pokračoval: "Veľmi sa nám pačia areáli v Senci a v Modre, pôsobia na mňa tak domácky. Organizácia a úroveň ligy je kvalitná. Prvá osmička bude nabitá, počas základnéj časti môze vyhrať každý s každým. Rozhodujúcim faktorom je, v akej zostave družstvá nastúpia na zápas. Samozrejme vo vyraďovacích bojoch to už bude iné, tam sú favoriti daní. Veľmi kvalitné tímy majú senecké mužstva Watberg, Leaders, Orly Modra a Devils Petržalka. Ale prekvapiť môžu aj iní. My chceme skončiť v prvej štvorke po základnej časti a v play-of sa uvidí."

Ligový nováčik sa v súťaži už pevne usadil, z konkurenčného  Bernolákova získal produktívnu dvojicu hráčov. Dres Sharks si oblečie  D. Šubín a jeden z najtrestanejších hráčov posledných ročníkov  S. Krištofič.

"Počas sezóny k nám postupne prišli dvaja hráči z Bernolákova, ktorých som oslovil. Na súpisku sme dopísali aj dvoch navrátilcov, nestarnúceho 54-ročného Lacka Glombu z Old Boys  a nanovšie aj  M. Axamita  z LG AZhokej Bratislava. My sa chceme hlavne baviť, aj preto náš tím tvoria naši odchovanci a kamaráti, ktorí s nami hravali v bratislavskej lige," pre TOPhbl.sk zakončil rozhovor kapitán Team Sharks R.Katona.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4 (5 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.