Žilina: Sportsbar s prvým mečbalom

By fhbl.sk - Posted on 26 apríl 2010

Považská Bystrica odohrala stretnutia semifinále play-off: Falcons – Sports bar 4:8 (0:3, 1:0, 3:5).

Semifinále play off I. ligy má zatiaľ najlepšie rozohraté Sportsbar. V oboch zápasoch zvíťazil a vedie na zápasy 2:0.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. V prvom viedli Falcons do 27. min gólom Spála, no súper po dvoch presilovkách stav otočil a vyhral. V druhom sa zápas lámal koncom prvej a začiatkom druhej časti duelu, keď dal Sportsbar dva góly. Spál síce predtým vyrovnal na 1:1, ale gól mu pre postavenie v bránkovisku arbitri neuznali. Líder súťaže kontroloval priebeh až do konca a vyhral 8:4.

Druhá dvojica hrá zatiaľ nerozhodne. Najskôr vyhrali Autoagregáty (Ďurkech 3+1) 8:5, keď Scorpions (Gajdoš 2+2) síce dokázal znížiť z 1:4 na 3:4 a neskôr ešte na 5:7, ale to bolo všetko.O deň neskôr chýbal Autoagregátom citeľne Zaťko, a keď ich nepodržal ani brankár, vyfasovali takmer desiatku. Scorpions (Vokel 3+1, Gajdoš 0+5) hrali schuti, uvidíme, čo prinesie tretí duel.

V II. lige pokračuje spanilá jazda Fanky tímu (Kvasník 2+2, Cigánik 2+1), ktorý porazil Black Scorpions. Papradno takmer zaskočilo Sverepec (Kula 1+3), keď necelých desať minút pred koncom znížilo na rozdiel gólu. O gól bol lepší aj Vrtižer (Šťastný 2+2) v zápase s Moštencom, keď si rozhodujúci náskok vybudoval už v prvej tretine (3:0). Moštenec síce vyrovnal, Šťastný bral body pre svojich.Ťažko nazvať duel Jelšového s Tigrami hokejbalovým. Lovenie šeliem skončilo ostudnými 16:0! (Čiernik 4+3, Rezák 3+2, Bubák 3+4).

Pozerať sa nedalo ani na duel Kobry (Žilinčík 4, Patáčik 4+2) - Hadie nohy (Beryk 3+0, Šušlík 1+2). Dúfajme, že tragický výkon hráči nezopakujú v prípravnom duely v utorok. Stále lepšiaca sa Hotelová akadémia vyhrala nad žralokmi 6:2 (Kostelanský 3+0). Čierny deň Autoagregátov zavŕšili juniori, ktorí podľahli levom 2:6. (Pavlík 3+2).

I. liga play off - semifinále:

Sportsbar – Falcons 5:1 (0:0, 1:1, 4:0),
Bielik, Martinka, Ďuriš, Ciedar, Krabáč – Spál.

Falcons – Sports bar 4:8 (0:3, 1:0, 3:5)
Škrabko 2, Spál, Belica – Jankoviech 2, Šamaj, Švirec, A. Hrenák, Gašo, Macháč, Martinka.

Scorpions - Autoagregáty Matušík 5:8 (1:4, 0:0, 4:4),
Vokel 3, Gajdoš 2 – Ďurkech 3, Kubrický, Zaťko, Boško, Matušík, Bujdák.

Autoagregáty Matušík – Scorpions 2:9 (1:2, 0:3, 1:4),
Matušík, Ďurkech – Pavlík 3, Vokel 3, Belica, Štefanatný, Rabárik. Na zápasy 1:1.