Ďuris: Rozhodli dva lacné góly, ktoré sme dostali v druhej tretine


By joziva - Posted on 31 august 2015

"Je to taký paradox, dve tretiny sme boli lepším mužstvom, nepodarilo sa nám dať viac gólov ako súperovi," povedal nitriansky kouč Jozef Ďuris pre nitra.sme.sk.

Nitrania sa ani na druhý domáci pokus neradovali zo zisku vytúženého Svetového pohára. Najprv sa poriadne potrápili so Skalicou, ktorú ale dokázali po nájazdovej lotérii zlomiť.

„Od začiatku sme vedeli, že to bude ťažký zápas. Skaličania na turnaji predvádzali výborné výkony, ktoré boli podporené skvelým Petrovičom v bránke. Po celý zápas sme boli lepším tímom, mali sme obrovské množstvo šancí. Skaličania boli hádam šesťkrát v našom pásme a dali nám dva góly. Naše víťazstvo bolo spravodlivé a zaslúžené,“ vravel po postupe pre nitra.sme.sk tréner Nitranov Jozef Ďuris.

Podobná radosť mu už ale nebola dopriata proti švajčiarskemu Oberwillu. Ten sa stal katom dovtedy suverénnych domácich vo finále.

„Oberwill hral dobre celý turnaj. Je to taký paradox, dve tretiny sme boli lepším mužstvom, nepodarilo sa nám dať viac gólov ako súperovi,“ skonštatoval pre regionálne noviny kouč úradujúceho slovenského šampióna.

Domáca scéna je teda pre Nitru už primalá, no na Svetový pohár „rytieri“ nedosiahli ani na druhý domáci pokus. Jozef Ďuris neskrýval sklamanie.

„Rozhodli dva lacné góly, ktoré sme dostali v druhej tretine. V športe sa to stáva. Na konci nás Oberwill k ničomu nepustil, mali sme tlak a aj šance, ale nedokázali sme ich premeniť. Neostáva mi nič iné, len zablahoželať súperovi,“ dodal lodivod nitrianskeho mančaftu.

foto: Ján Csillag, fb HBK Nitra

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
14 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.