Susedské derby rozhodlo o tom, že Slovenky si zahrajú finále!

Naše reprezentantky zatiaľ nikdy vo finále ženských MS nechýbali.

Česko 0:1 pp (0:0,0:0,0:0 - 0:1) Slovensko

Gól: 51. IHNAŤOVÁ (Klimášová)

Vylúčenia: 4:7 Strely na bránu: 34:21

Zostava SR: Tomčíková (Kaliská) - Karafiátová, Kolcúnová, Lalíková, Raková, Žitňanská, Majkúthová, Ivana Gajdošová, Kapustová, Pavlovičová, Jurčová, Stašová, Ihnaťová, Bednárová, Krajňáková, Veličková, Pravlíková, Gajdošová Mária, Mikesková, Gorecká, Klimášová.

Naše dievčatá čakal prvý ťažký zápas na šampionáte a priebeh hry bol odlišný, ako v predchádzajúcich dueloch. Viac z hry mal náš súper a najmä sa viac pokúšal o streľbu. Tomčíková však opäť ukázala svoju svetovú extratriedu. Náš súper vyhral prvú časť 15:2 na strely, stav však ostával bezgólový.

V druhej časti Češky navyšovali svoj počet striel, Tomčíková však stále držala čistý štít. Svoju svätyňu uchránila aj počas dvoch presiloviek Češiek. Naše hráčky potom zapli na vyšší stupeň, no najmä sa konečne viac pokúšali o streľbu. Tento ukazovateľ už vyzeral o čosi lepšie, stále to však bolo 27:12 v náš neprospech. V prostrednej časti teda rovnako gól nepadol.

Nepadol nakoniec ani v tretej tretine, hoci šance boli na oboch stranách. Zápas tak išiel po 45. minútach do predĺženia, v ktorom sme dohrávali presilovku z konca poslednej tretiny. Tá však ostala nevyužitá. Zlatý gól však napokon predsalen prišiel onedlho z hokejky Ihnaťovej a zopakovala sa tak história spred dvoch rokov z Bratislavy, kedy sa rovnako dostali do finále naše dievčatá po výhre nad Češkami po predĺžení.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)