Šampionát sa pre mužov druhý raz v histórii končí bez cenného kovu

By Ján Ivančík - Posted on 27 jún 2024

Slováci na MS vo Švajčiarsku podľahli výberu USA vo štvrťfinále, a tak do boja o cenné kovy nezasiahnu.

Slovensko po druhý raz odchádza domov bez cenného kovu. Po neúspechu z Montrealu 2022 sa seniorskí reprezentanti neprebojovali ani do semifinále taktiež na šampionáte vo Švajčiarsku. Vo štvrťfinále boli nad ich sily súperi z USA.

Všetko sa zlomilo v druhej tretine, ktorú po bezgólovom prvom dejstve ovládli Američania. Skóre otváral v 16. minúte Callahan, toho o šesť minút napodobnil Albright. Slováci stihli kontrovať Štefankom, ale súper svoje vedenie navýšil ešte o ďalšie dve presné rany. V záverečnej tretine Američania pridali ešte štyri góly, na ktoré naši kontrovali dvomi gólmi, čo upravilo celkové skóre na konečných 3:7.

Výsledok štvrťfinále:

SLOVENSKO 3:7 (0:0, 1:4, 2:4) USA
Góly:
 28. Štefanka (Olejník), 33. Martinusík (Štefanka), 41. Straka (Korbáš, Piják) - 16. Callahan (Levesque), 22. J. Albright (Ruiz), 27. Ruiz, 30. Levesque (Albright, Callahan), 37. Ruiz (Scian), 41. J. Albright, 44. Levesque (Ruiz, J. Albright). Rozhodcovia: Černý - Záhora (obaja ČR), vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1.

SLOVENSKO: Dubnický - Gajdoš, Minárik, Sobol, Šulík, Zelenka, Tomečko, Salajka, Revaj - Straka, Korbáš, Hryzák - Oravec, Piják, Teplický - Pobuda, Šatka, Martinusík - Olejník, Štefanka, Vozár - Cifranič, TakáčUSA: Carter - Bergamasco, Dutney, D. Albright, Swift, Melillo, Andes, Carter - Tumminello, Urban, Scian, Jones, Crousy, Goetz, Ruiz, Wargin, Persichetti, J. Albright, Levesque, Wilson, Callahan, Fredricskon, Malloy