Víťaz Miklovič: Tiež sa nám všetko nepáčilo, no bojovali sme a zvíťazili sme


By Ján Ivančík - Posted on 22 november 2010

Devils bol v práve ukončenom ročníku I.FHbL ako svätec medzi hriešenikmi. Každý účastník si pripísal niečo na rováš, iba majstrovi sa problémy vyhli. Devils vyhral. Zaslúžene!

Novým majstrom FHbL Devils, tridsiate kolo ukončilo ďalší ročník

Fotogaléria z odovzdávania cien I.FHbL

Devils sa dočkal, oslavuje zisk titulu!

Po ukončení sezóny v I.FHbL nezostáva nič iné, iba vymenovať superlatívy, ktoré počas ročníka Devils nazbieral. Azda jedinou škvrnou bola kvalita súťaže, ktorá oproti minulému súťažnému ročníku výrazne poklesla.

"Sezóna bola pre nás mimoriadne úspešná, získali sme titul a aj všetky individuálne ocenenia. Z 56 možných bodov sme získali 51 bodov, dali sme najviac gólov a obdržali sme najmenej," vymenoval všetky úspechy Devilsu v I.FHbL kapitán Dušan Miklovič a doložil: "Mrzí ma fakt, že bolo až príliš veľa kontumácií v tejto sezóne, čo dosť ovplyvnilo aj priebeh celého ročníka. Čo sa týka dôvodov, prečo tomu bolo tak, je to na zamyslenie. Nie je jednoduché vytvoriť dobrú súťaž a udržať si výšku jej kvality. Všetci hráči nášho mužstva hrajú aj Nitriansku hokejbalovú ligu, ale prednosť v zápasoch dali Farskej hokejbalovej ligy a to si cením, lebo sme mali možnosť po dlhých ôsmich rokoch opäť získať titul pre Devils. Oceňujem prácu pána Ševčíka okolo samotnej súťaže, ale aj prácu Martina Podluckého v NHbL. Teraz si každý hráč môže vybrať slobodne, ktorá liga mu viac vyhovuje. Platí to rovnako aj pre hráčov nášho tímu."

V uplynulej sezóne bol posledný zápas derby ako remeň. Množstvo divákov, ktorí zaplnili tribúnu Fara arény si živo spomína na boje o každý centimeter na ihrisku, keď o titul bojoval práve tohtoročný víťaz Devils s Lipa Teamom. Tento raz to bolo inak. V poslednom kole nový majster ani nemusel nastúpiť - jeho súper prehral kontumačne.

"Minulý ročník sme skončili na peknom druhom mieste. Náhoda v rozlosovaní súťaže zabezpečila, že posledné kolo odohrajú mužstvá z čela tabuľky a tak to každý nazýval finále. My sme potrebovali na zisk titulu vyhrať, Lipa Teamu stačila aj remíza, keďže mali jednobodový náskok pred nami. Koniec koncov obidva minuloročné zápasy sme s Lipou prehrali, (3-1, 3-2 pozn. autora) a tak pravdupovediac by sme si zisk titulu ani nezaslúžili. Každý ročník je dlhodobá súťaž s počtom 30 zápasov bez play off, a tak postavenie na záver sezóny určí presne postavenie každého tímu," zaspomínal si na vlaňajšiu sezónu tohtoročný zlatý medailista.

Je to úspech, i keď iný

Devils túžil po zisku titulu už dlho. Bolo vidieť, že jeho hráči vkladajú do bojov skutočné úsilie, čo sa o viacerých účastníkoch práve skončenej sezóny povedať nedalo. Viaceré kluby so slávnou minulosťou súperili skôr o dodržanie limitu kontumácii ako o víťazstvá. Devils však predviedol aj v ťažkých časoch silu a zohratosť. Možno skončený ročník nebol kvalitatívne najlepším, no určite sa do histórie zapíše. Ťažké časy prišli na FHbL bez varovania a to najhoršie má liga zrejme za sebou. Treba teda poznamenať, že Devils zvíťazil a to zaslúžene. O čo menej teší titul z hľadiska kvalitatívneho, môže byť radosť o to väčšia, že "diabli" ako jedni z mála dokázali situáciu ustáť. Povedzme to otvorene, ustáli ju bravúrne.

"Ceníme si každý úspech nášho tímu, tento ročník bol o niečom inom. To ale býva každý ročník. Mužstvá súperili nie len proti druhým klubom, ale aj proti rozhodcom, organizátorom, brigádam, alebo povinnosti chodiť rozhodovať zápasy. Nášho tímu sa to našťastie netýkalo, nepripísali sme si žiadne mínusové body za povinnosti, prišli sme vždy na každý zápas. Nemali sme žiadneho hráča riešeného na disciplinárnej komisii, aj keď nie všetky rozhodnutia sa páčili aj nám," vyjadril obdiv pre svoj tím Dušan Miklovič.

Na záver si azda všetci diváci i hráči z FHbL kladú otázku: Bude Devils figurovať na Fara Aréne i o rok? "Naše mužstvo má záujem pokračovať aj naďalej v tejto súťaži a pokúsime sa budúci rok obhájiť titul," znie jednoznačná odpoveď klubového kapitána.

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.