Senec: Watberg po vyše dvoch sezónach premožený

By TOPhbl.sk - Posted on 02 február 2012

Senecká liga v uplynulom kole zažila stretnutia 13.kola v Modre.

II.SHbK Senec - 13.kolo Modra:

Orly Modra - Watberg Senec 4:2 (1:0 1:0 2:2)
Udalosťou kola bol súboj lídrov ligy. Stretnutie naplnilo očakávania a svojou kvalitou bolo ozdobou prvej polovice súťaže. Zápas sa odohral vo vysokom tempe, s množstvom príležitostí na oboch stranách. V úvodných dvoch tretinách sa však gólovo dokázal presadiť len domáci "orol" M.Jelemenský, najlepší hráč duelu. V záverečnej časti z tresného strieľania rutinérsky na 3:0 zvyšoval T. Gašparík. V rozpätí pár minút sa Watberg gólmi T.Bittaru a Ra.Kováča vratil do zápasu a päť minút pred koncom boja svietilo na tabuli 3:2 pre domacich. Orly majú kvalitnú defenzívu, ktorú už roky vedie nestarnúca legenda klubu G.Somorovský a cenný skalp si nenechali ujsť. Domáci spečatili výhru gólom do prázdnej bránky pri súperovej hre bez brankára a Watberg po dvoch ligových rokoch pocítil trpkosť
prehry.

Devils Petržalka - Dunajská Lužná 5:3 (3:1 0:1 2:1)
O osude zápasu rozhodol hetrik kapitána "diablov" M.Pinkavu a Petržalčania splnili úlohu favorita. Lužná posílila káder, podala sympatický výkon a po rokoch ma nakročené do play-off.

O prekvapenie kola sa postarali senecké tímy. Leadres s troma strelenymi gólmi v poslednej tretine otočili vývoj zápasu a Pavúci zaznamenali iba druhú prehru v riadnom hracom čase v ročníku. Bernolákovo po prehre so Skeletons vypadlo z elitnej osmičky, keď rozhodujúci  dvojgólovy náskok si senčania vytvorili v strednéj časti hry.

Pavúci Pezinok - Leaders Senec 2:4 (2:0 0:1 0:3)
07 Bernolákovo - Skeletons Senec 2:4 (1:1 0:2 1:1)

Tabuľkoví susedia Playboy a Réca deklasovali nováčikov súťaže a v priamej konfromtacií
o piate miesto priebežného poradia sa stretnú počas najbližšieho víkendu.

Iepurii D.n.V. - Réca Devils 3:12 (0:4 3:4 0:4)
Playboy Senec - Bulls Senec 16:0 (5:0 4:0 7:0)