Poprad: Finále dvoch tvárí, hokejbal korenený bitkou


By TOPhbl.sk - Posted on 17 jún 2015

Boj o titul v Popradskej hokejbalovej lige (PHbL) nenaplnil očakávania. Športové výkony oboch finálových aktérov zatienil nechutný nedeľňajší incident.

Sobotňajšie dopoludnie v Poprade odštartovalo vo veľkom štýle s atmosférou hodnej extraligy. Hudbu a moderovanie priebehu stretnutia, ktoré zabezpečil známy podtatranský atlét Jozef Dubašák, však v nedeľu vystriedali iskry.

Tie lietali po slovnej výmene spôsobenej nešetrným zákrokom „predátora“ Filipa Roháčika na súperovho hráča Mareka Kuzmíka (Leopoldov).

Následne Leopoldov, pre obavy o zdravie zúčastnených, z vlastného rozhodnutia odstúpil z duelu. Tento krok vedenie súťaže „odmenilo“ kontumáciou, pričom Leopoldov do ďalšieho priebehu finálových zápolení nenastúpi.

Po víkende je teda jasné, že lanský primát obhájila ekipa Aqualandu. Striebro prischlo borcom z najväčšieho popradského sídliska. Bronz putuje do Spišskej Soboty.

Výsledky finále play-off PHbL:

1. zápas:

AQUALAND PREDATORS – LEOPOLDOV 9:1 (1:0, 4:1, 4:0)
Góly: F. Roháčik 3, S. Vojčík 2, Pospíšil, R. Vojčík, Škovira, Gábor – Knurovský

2. a 3. zápas:

LEOPOLDOV – AQUALAND PREDATORS 0:5 kont.

Konečné poradie PHbL 2014/15: 1. Aqualand Predators, 2. Leopoldov, 3. Hbc Sobotskí draci 1256, 4. HC Lunik, 5. Fanklub Poprad, 6. HK Storm

autor: Peter Procházka Korzár.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
12 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.