Jokerit hlási veľké posily, siahol najmä po Diakovčanoch z rozpadnutého martinského kádra


By Ján Ivančík - Posted on 06 august 2019

Najprv odhlásila koniec v extralige Diaková, následne aj Martin, kam sa žlto-modrí pobrali na výpomoc. Teraz viacerí z nich putujú do hlavného mesta.

Po katastrofálnej vlaňajšej sezóne si v Jokerite Petržalka povedali, že treba urobiť razantné zmeny a obrátiť kurz smerovania klubu. Jedenásta priečka znamenala, že „žolíci“ predbehli iba Třinec, ktorý bez bodu plnil pozíciu fackovacieho panáka ligy. V nasledujúcej sezóne by to mohlo byť inak,

Nasvedčujú tomu značné pohyby, ktoré v kádri červeno-čiernych počas leta nastali. Prvou ohlásenou posilou bol bývalý brankár ŠKB Martin a kmeňový hráč Diakovej Milan Murček. Člen širšieho reprezentačného kádra sa rozhodol pre zmenu po tom, čo Martin oznámil, že v novom ročníku extraligy figurovať nebude.

„Po odchode Tomáša Dubnického sme chceli aj museli riešiť brankársky post. Milan je veľká kvalita a sme radi, že sa nám s ním podarilo dohodnú,“ povedal pre klubovú stránku na sociálnej siete facebook manažér Andrej Augustín.

Na nový angažmán sa teší aj agilný brankár. „Dlho som uvažoval či v nasledujúcej sezóne budem pôsobiť v extralige, nakoniec prišli nejaké ponuky a povedal som si že to ešte skúsim. Mám rád výzvy a pôsobenie v Jokerite takým určite bude. Po minulej pre Jokerit nie úplne vydarenej sezóne chuť v klube určite nechýba a verím že pomôžem k čo najlepším výsledkom,“ konštatuje Murček.

Rovnakým smerom putuje aj urastený obranca Jakub Romančík. Ten taktiež strávil poslednú sezónu v extraligovom Martine. Napriek tomu, že má stále iba 21-rokov, má za sebou už štyri extraligové sezóny a pre Jokerit by mal byť cennou posilou. Materským klubom Romančíka je rovnako ako v prípad Murčeka Diaková.

Do zostavy Jokerov pribudne po vynútenej ročnej pauze aj Branislav Chromiak. Ten v minulosti už dres petržalského tímu obliekal, no zranenie ho na dlhú dobu vyradilo z hry.

„Po roku mi hokejbal veľmi chýbal. Absolvoval som niekoľko prípravných turnajov a už teraz sa na novú sezónu veľmi teším. V Jokerite trénujeme spolu už od júla, predtým sme mali individuálny režim,“ objasnil vo videorozhovore bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska.

Zatiaľ posledná ohlásená posila pre petržalský mančaft pochádza taktiež z Diakovej. Mládežnícky reprezentant Dominik Libutka má síce iba sedemnásť rokov, no už za sebou má pôsobenie v extraligovom Martine. Enkláva exdiakovčanov, ktorí vlani tvorili výpomoc pre Martin sa tak presťahovala do hlavného mesta.

„Rád pracujem s mladými hráčmi, ak si to vážia a majú snahu a vôľu. Na Dominika máme dobré referencie od Milana Murčeka aj Riša Pobehu. Navyše musíme riešiť otázku centrov. U nás dostane šancu hrať a rozvinúť svoj talent,“ veští pre mladíka svetlú budúcnosť Andrej Augustín.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.