Január bude patriť súbojom o titul kráľa regionálnych líg. Pripravte sa na tretí Víkend šampiónov


By TOPhbl.sk - Posted on 02 december 2014

V Gajaroch sa bude tretí raz bojovať o titul kráľa regionálnych líg! Kvalitné obsadenie je garantované už teraz!

Víkend hokejbalových šampiónov má za sebou dva ročníky, ktoré sa uskutočnili počas leta a teraz je na programe jeho tretie pokračovanie. To však bude výnimočné, pretože pôjde o prvý boj regionálnych majstrov v zimnom termíne.

"Pôvodne bol turnaj naplánovaný na koniec augusta. Keďže sa v danom termíne hralo viacero podujatí a medzi nimi aj Svetový pohár klubov a vrcholila aj dovolenková sezóna, víťazi regionálnych líg nemali možnosť zísť sa v hojnom počte. Prihlásených bolo šesť mužstiev a nechceli sme degradovať kvalitu podujatia. Preto sme sa rozhodli pre zimný termín, v ktorom by sa mal Víkend šampiónov konať aj nabudúce," povedal spoluorganizátor podujatia Ján Ivančík.

Aký je teda nový dátum? Je ním víkend 24. a 25. januára 2015! Hrať sa bude opäť v Arene 71 v Gajaroch. Pri prihlasovaní dostanú prednosť mužstvá, ktoré prejavili záujem o letný termín, a preto je už väčšina miesteniek zarezervovaných!

Do Víkendu hokejbalových šampiónov 2014 sa môžu prihlásiť prednostne 2 najlepšie umiestnené tímy z každej regionálnej súťaže na Slovensku. V prípade neúčasti ligového šampióna, resp. porazeného finalistu prechádza pozvánka na zvyšné kluby v lige.

Prvé dva ročníky patrili Skaličanom, posledným víťazom je tím Vikings Skalica, ktorá vo finále zdolala bratislavský Slovan. Na tretej priečke naposledy skončili hráči 3b Prešov.  Organizátorom podujatia je občianske združenie ŠOK - Šport Osveta Kultúra v spolupráci s TOPhbl.sk. Rovnako ako vlani, ani tentoraz nebude chýbať patronát Slovenskej hokejbalovej únie.

Mužstvá sa môžu prihlasovať od 1. decembra. Už dnes je ale možné konštatovať, že chýbať nebudú zástupcovia z I. SHbL Bratislava-Záhorie, ligy v Skalici, Pezinka, či Martina. Celková kapacita turnaja je desať mužstiev.

Počas turnaja bude, samozrejme, možné využívať plný komfort Areny 71 v Gajaroch. Pre mužstvá budú pripravené tri šatne so sociálnymi zariadeniami, luxusná reštaurácia, bufet i hokejbalový obchod. Na spestrenie programu  je k dispozícii možnosť hrania stolného tenisu, streľby na bránku, posilňovne a podobne. Organizátor ale pripravuje aj ďalšie zaujímavosti, ktoré budú do začiatku turnaja prezentované na TOPhbl.sk.

Súčasťou turnaja bude aj tento rok boj o Kráľa strelcov. Každý tím bude môcť nominovať jedného hráča, ktorý v priebehu nedele nastúpi do súťaže o zaujímavé ceny.
Organizátor: TOPhbl.sk a občianske združenie ŠOK - Šport Osveta Kultúra, v spolupráci so SHBÚ

Dátum: 24. a 25. január 2015

Dejisko: Arena 71, Gajary

Predpokladaný hrací čas: 2x12 min (so zastavovaním), môže byť upravený s ohľadom na počet prihlásených tímov

Pravidlá: platné pravidlá SHbÚ bez zakázaného uvoľnenia, herný systém 5+1. Nakoľko ide o turnaj regionálnych líg s rôznymi povinnými výstrojami, prilba nebude povinná, ale organizátor jej využitie výslovne odporúča. Všetci hráči jedného družstva musia mať jednotné dresy, tepláky resp. štulpne u brankárov nemusí byť zachovaná farba dresov. Čakacia doba nie je. Tresty podľa sadzobníka SHbÚ (2, 5, 10, OT ).

Pre určenie poradia v skupinách sa postupuje v zmysle nasledovného kľúča: 1. body, 2. rozdiel skóre, 3. lepší vzájomný zápas, 4. vyšší počet strelených gólov, 5. žreb.

Bodovanie v skupinách: 2 body výhra, 1 bod remíza, v základných skupinách ostáva remíza po riadnom hracom čase v platnosti, nepredlžuje sa, ani sa nerozhoduje v nájazdoch.

Každý hráč hrá na vlastnú zodpovednosť, v areáli ihriska bude len základná zdravotná pomoc.

Ubytovanie: vlastné ubytovacie kapacity má i Arena 71. Organizátor pri žiadosti o ubytovanie v Arene 71 uprednostní skôr prihlásených záujemcov. V okolí je tiež viacero ubytovní, organizátor vie v prípade záujmu odporučiť vhodné ubytovanie. Tímy si ubytovanie zabezpečujú samostatne, organizátor je však aj pri riešení týchto otázok nápomocný.

Zápisné: 120€/klub (štartovné, resp. po dohode s organizátorom jeho časť, je potrebné uhradiť do 10. januára 2015)

Pitný režim: zabezpečuje organizátor

Rozhodcovia: skúsení arbitri spĺňajúci kritériá SHbÚ

Pred začiatkom turnaja budú všetky tímy vyzvané na to, aby predložili organizátorovi svoju súpisku, na ktorej budú uvedení všetci hráči, ktorí budú štartovať počas turnaja. Toto opatrenie má zabezpečiť, aby tímy hrali v zložení, v ktorom nastupovali vo svojich regionálnych súťažiach. Keďže tímy môžu mať záujem počas zimy aj o nové akvizície, bude stanovený presný počet výnimiek, teda hráčov, ktorí môžu nastúpiť aj za klub, v ktorom počas sezóny nenastupovali. Tento počet bude upresnený do začiatku turnaja, nemal by ale prekročiť štyroch hokejbalistov. Záväzná bude odovzdaná súpiska. Každý hráč zapísaný na súpiske bude môcť nastúpiť, to aj v prípade, že neabsolvoval stretnutia zo základnej časti.

Herný model (základná skupina a play-off) budú určené na základe finálneho počtu účastníkov. Okrem hokejbalu budú pripravené i ďalšie, sprievodné atrakcie – viac informácii o nich nájdete do začiatku turnaja na TOPhbl.sk.

Prihlasovanie a podrobné informácie:
info@sokoz.sk, redakcia@tophbl.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 11 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.