Slovensko porazilo vo štvrťfinále MS tím USA, bude tak hrať opäť o medailu

By Michal Runák - Posted on 07 jún 2013

Slovenskí reprezentanti si vybojovali  víťazstvom nad USA už desiate semifinále na MS v rade.

USA 1:6 (0:1,1:4,0:1) Slovensko

Góly: 18. HILDRETH13. MARTINUSÍK, 16. KAŠŠA (Svitana), 25, BENIAČ (Kašša), 28. ŽULKO (Slovák), 30. LADIVER (Beniač), 44. SLOVÁK (Ladiver)

Vylúčenia: 8:2, navyše Hunt a Petito (USA) 10 min. OT, Strely na bránu: 40:14

Zostava SR: Petrík, (Bratina) - Minárik, Haring, Blahut, Danko, Šlachtič, Bujdák, Titka, Kašša, Svitana, Hrivnák, Ladiver, Maděra, Beniač, Slovák, Behúl, Martinusík, Rímsky, Žulko, Wagner, Oravec.

Obom mužstvám išlo o veľa a podľa toho sa aj zápas začal vyvíjať. Opatrnosť a dodržiavanie taktických pokynov boli základným prvkom úvodných minút. Prvú veľkú šancu mal Američan Hildreth, Petrík však betónom zabránil gólu. Potom prišli dve šance na druhej strane. Najskôr sa k dorážke do prázdnej brány nedostal Maděra, po ňom nezakončil presne vo vyloženej šanci Martinusík. Od tejto chvíle sme mali jasnú prevahu, ktorú sme však nedokázali zúžitkovať.Veľkú šancu mal Kašša päť minút pred koncom, no niekoľko sľubných príležitostí sme si vypracovali aj predtým. Veľký závar vytvorila pred gólmanom USA aj trojica Žulko - Slovák - Martinusík, rezultoval z toho faul súpera a naša presilovka. Martinusík si v nej už konečne nastavil mieridlá do správneho uhla a poslal nás v trinástej minúte do vedenia. Náš tlak pokračoval aj po skončení presilovky a gólman Erb musel ešte do sirény likvidovať strely Oravca, Rímskeho, Behúla a Minárika.

Fantastický nástup do druhej tretiny poznačil ďalší priebeh zápasu. Už po 45. sekundách sa k odrazenej Svitanovej strele dostal Kašša a prelomil svoju doterajšiu smolu v zakončení na tomto šampionáte. Po góle sa dopustil faulu Titka, najväčšiu šancu Američanov v početnej výhode Petrík kryl. Gól súpera, ktorý vzápätí prišiel, bol totiž z kategórie lacnejších. Medzi modrou a červenou čiarou napriahol Hildreth a loptička skončila prekvapivo v sieti. Ihneď po kontaktnom góle na 1:2 mal ďalšiu šancu Esposito, Petrík však tentokrát bravúrne zachránil. Američanom v týchto fázach zápasu narástli krídla, hra sa vyrovnala. Bolo jasné, že sa zápas láme ďalší gól môže veľa zmeniť. Na naše šťastie padol do siete USA. Kašša fantasticky zabojoval o loptu popri mantineli, aby ju následne na podnose ponúkol Beniačovi a ten už vedel čo s ňou - 1:3! O dve minúty bolo ešte veselšie. Ďalšiu ponuku ako na tácke dostal tentokrát od Slováka Žulko a pripísal si premiérový gól nielen na MS, ale i v najcennejšom drese. Fantastickú tretinu zavŕšil únikom Ladiver, ktorý upratal loptičku do vinkla Zambonovi, ktorý predtým vystriedal po našom štvrtom góle Erba.

Tretia tretina sa hrala iba minútu, keď sa na lavicu hanby musel porúčať Haynes. Ladiver so Slovákom pálili počas dvoch minút na Zambona ako na Verdune, stav sa pre tentokrát nemenil. Frustráciu Američanov demonštroval neskôr obranca Hughes, ktorý v 38. minúte za pichnutie hokejkou vyfasoval trest 2+2+10 minút. Presilovku sme hrali takmer celé dve minúty v útočnom pásme, potom prišiel ďalší faul Američana. Mali sme tak výhodu o dvoch mužov v poli celé dve minúty. Túto veľkú výhodu sme využiť nedokázali, no po návrate prvého vylúčeného Američana na ihrisko faulovali opäť, znova sme tak mali výhodu presilovky 5 na 3. S tou sme už naložili lepšie, Slovák bombou takmer roztrhal sieť a stanovil konečné skóre na 1:6 v náš prospech. Slovensko sa tak aj po desiatykrát za sebou pozrie do semifinálových bojov, v ktorom vyzveme víťaza B - skupiny Portugalsko.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (8 votes)