V druhom vystúpení na šampionáte sme hladko porazili Nemcov

By Michal Runák - Posted on 03 jún 2013

Aj druhé vystúpenie našich hokejbalistov na svetovom šampionáte v St. John´s dopadlo na výbornú.

Nemecko 0:6 (0:2,0:2,0:2) Slovensko

Góly: 3. ŠLACHTIČ (Danko), 3. MARTINUSÍK (Slovák), 22. SLOVÁK (Kašša, Svitana), 25. MARTINUSÍK (Slovák), 32. SLOVÁK (Martinusík), 34. HRIVNÁK (Haring)

Naši začali oveľa lepšie ako včera. Ich aktivitu zabrzdili v úvode Nemci iba faulom a už po troch minútach strelil svoj prvý gól na MS Šlachtič. Nemci sa ešte nestačili po góle poriadne sformovať a už prehrávali o dva góly, keď sa po nahrávke Slováka presadil Martinusík. Potom sa rovnako ako včera začalo vylučovať, naši si zahrali presilovku a skúsili si i hru v oslabení. Do konca tretiny sa však gólovo nedokázal presadiť ani jeden tím. Treba však povedať, že Nemcom sme vyloženú šancu neponúkli.
Druhá tretin začala z našej strany rozpačito, po štyroch minútach si šiel sadnúť na dve minúty Blahut. Predtým však ešte Danko stihol opečiatkovať pravú žrď nemeckej brány. Nemci mali v presilovke iba jeden náznak šance, ten však Petrík aj s pomocou obrany uhasil. Na začiatku ôsmej minúty sme mali opäť možnosť presilovky po faule na Bujdáka. Po nasťahovaní sa do pásma a bombe Slováka reklamovali naši gól, ten však kanadský rozhodca ešte neuznal, no druhú Slovákovu strelu po krásnej Kaššovej nahrávke už áno - 0:3. O tri minúty sa Slovák predstavil v úlohe asistenta, jeho prihrávku zužitkoval na strelenie svojho druhého gólu v zápase Martinusík. Záver tretiny sme opäť dohrávali v početnej výhode, stopol ju však zvuk sirény.
V poslednom dejstve sme dohrávali presilovku, na jej začiatku nám do jej konca zostávala minúta a dvadsaťpäť sekúnd. Gólom sme ju síce neprerušili, ale krátko po návrate vylúčeného Nemca sa svojou typickou bombou presadil Slovák. O dve minúty naplnil poltucet Hrivnák, ktorý z prvej trafil Haringovu prihrávku. Po tomto góle sa do hry dostal aj trinásty útočník Wagner, ktorý ihneď poslal prihrávkou do šance Maděru. Naši mali potom niekoľko príležitostí streliť ďalšie góly, no štyri minúty pred koncom mali svoju prvú veľkú šancu v zápase aj Nemci. Káčerov obranný zákrok posúdili rozhodcovia ako faul a nariadili trestné strieľanie. Petrík v prvom vážnom zákroku v zápase však našich podržal. Naši sa však pri tomto faule dopustili aj ďalšieho a tak sa na dve minúty pobral Slovák. Pred koncom oslabenia fauloval aj Danko a tak mali Nemci výhodu krátkej presilovky 5 na 3. Oslabenie sme však ustáli a s prehľadom sme si tak pripísali ďaľšie tri body do tabuľky.

Zostava SR: Petrík (30. Bratina) - Minárik, Haring, Blahut, Danko, Káčer, Šlachtič, Bujdák, Titka, Kašša, Svitana, Hrivnák, Ladiver, Maděra, Beniač, Slovák, Behúl, Martinusík, Rímsky, Žulko, Oravec, Wagner.

Jozef Ďuris, tréner SR: "Začali sme oveľa lepšie ako včera. Strelili sme rýchle dva góly, no potom prišlo z našej strany nepochopiteľné poľavenie. Musel som po prvej tretíne zvýšiť hlas, potom sme sa vrátili k tomu, čo sme chceli hrať. Nebyť nepremenenia množstva šancí, mohol byť výsledok ešte vyšší. Cieľ sme však splnili. Nie je to ešte na 100%, no je to lepšie ako včera. Dnes sme si vytvorili aj súvislejší tlak, Nemcov sme niekoľkokrát zavreli na dlhší čas."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.2 (5 votes)

zhruba od polovice zapasu chytal Bratina.