Nový kráľ brankárov I.FHbL si váži členstvo v exkluzívnej spoločnosti


By Ján Ivančík - Posted on 24 november 2010

"Z ocenenia pre najlepšieho brankára mám ozajstnú radosť. Nakoniec, ide o moje zatiaľ najväčšie ocenenie," povedal pre TOPhbl.sk Miroslav Beták.

Novým majstrom FHbL Devils, tridsiate kolo ukončilo ďalší ročník

Fotogaléria z odovzdávania cien I.FHbL

Devils sa dočkal, oslavuje zisk titulu!

Víťaz Miklovič: Tiež sa nám všetko nepáčilo, no bojovali sme a zvíťazili sme

Devils sa konečne dočkal svojho víťazstva v I.FHbL. V minulej sezóne brankárska dvojka, dnes najlepší gólman ligy. To je Miroslav Beták.

"Mám naozajstnú radosť z ocenenia pre najlepšieho brankára 1.Fhbl. Koniec koncov, je to zatiaľ môj najväčší dosiahnutý úspech, aj keď si myslím, že nebyť extraligových povinností Zimana a Gažíka by bolo možno poradie brankárov iné," povedal pre TOPhbl.sk Beták a pokračoval: "Každopádne mám nesmiernú radosť, že sa moje meno pohybuje práve popri týchto skvelých brankároch. Za svoj úspech musím každopádne poďakovať všetkým svojím spoluhráčom, bez ktorých by to mnohokrát naozaj nešlo. Takéto ocenenie dokáže naozaj "nakopnúť" a ja sa preto budem aj do budúcná snažiť podávať ešte lepšie výkony."

FHbL má za sebou sezónu, ktorú mnohí označujú aj ako "krízovú". Množstvo klubov opustilo Fara arénu, no titul Devils neteší o nič menej.

"Myslím si, že táto sezóna bola pre Farskú hokejbalovú ligu iná ako jej predchádzajúce ročníky. Spôsobilo to množstvo kontumácií, založenie konkurenčnej ligy a podobne. No predsa sa hlavne jej prvá polovica ničím nelíšila od tých ostatných," tvrdí Beták.

Devils nastupoval do nového ročníka s jasným cieľom. Minuloročný vicemajster chcel dokázať, že na titul má. I zhoda okolností prispela k tomu, že sa nemusel trápiť až natoľko ako sa očakávalo.

"Do tohoto súťažného ročníka sme nastupovali s jasným cieľom - skončiť na prvom mieste a oplatiť tak Lipa Teamu minuloročnú prehru. Toto všetko sa nám nakoniec podarilo. Vítazstvo si ceníme rovnako, aj napriek odstúpeniu mnohých kvalitných tímov. Hrali sme svoju hru a ku každému zápasu pristupovali maximálne zodpovedne," povedal najlepší brankár nitrianskej FHbL.

V čom bola zmena?

V Devilse sa veľa od uplynulého ročníka nezmenilo. Káder zostal viac-menej pokope a pracovitou hrou ukázal najväčšiu bojovnosť. Práve najväčší konkurent v boji o titul Lipa Team po polovici sezóny prišiel o väčšinu opôr, kvôli vyradeniu z ligy. Dlhoroční účastníci v niektorých prípadoch uprednostnili novú nitriansku súťaž.

"Za našim úspechom vidím hlavne fakt, že sme ako mužstvo naozaj skvelý kolektív a všetci sme počas celého roka "ťahali za jeden povraz". Do mužstva navyše skvele zapadol Mišo Benc, ktorý bol pre Devils jednoznačne posilou," zakončil nový kráľ brankárov v I.FHbL.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
7 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.