Nitra je krok od rýchleho ukončenia finále

By TOPhbl.sk - Posted on 01 máj 2011

Ružinov sa ani v druhom finálovom stretnutí na domácu Nitru nedotiahol.

Nitranom sa podarilo triumfovať aj v druhom stretnutí finále extraligy mužov. Svojho rivala z Ružinova porazili opäť najtesnejším rozdielom.

Nitra viedla už 5:2, keď sa hosťom podarilo vrátiť do stretnutia. V priebehu tretej tretiny dvakrát skórovali, čím vývoj výrazne zdramatizovali. Ani to však napokon na celkový triumf nestačilo. Záverečný nápor Ružinova "rytieri" ustáli a vybojovali si tak druhé víťazstvo vo finálovej sérii.

HBK vedie v sérii už 2:0 a je krok od premiérového zisku majstrovského titulu. Nitra by sa tak stala prvým tímom mimo Bratislavy, ktorý by získal titul kráľa extraligy.

HBK Nitrianski rytieri 5:4 (2:1,3:1,0:2) Reebok Ružinov BA
Góly:
Slovák 2, R.Kašša, Kučerka, Mach – Rímsky 2, Križan, Andris
Na zápasy: 2:0

Richard Mráz (tréner Nitry pre MY Nitrianske noviny): „Je to veľmi vyrovnaná séria. Dnes hral súper o niečo viac dopredu ako včera. Vyšla nám výborne druhá tretina, potom sme si ale mysleli, že to máme vo vrecku a sami sme si to skomplikovali. Som rád, že sme vyhrali a splnili predsavzatie vyhrať oba domáce zápasy.“

Vaše hodnotenie: None Priemer: 2.2 (10 votes)

zabudol ste dodať že super sudi čačko vam v druhej tretine nabil na tri goly darovanymi presilovkami...

super sudi ma v režii cele play off" pocitila to žilina, lg bratislava a teraz ružinov