Fantastické! Slováci zdolali českých hokejbalistov 2:1 a získali zlato!

Slovensko 2:1 (1:0,1:0) Česko

Góly: 13. ORAVEC (Rímsky), 29. MARTINUSÍK (Slovák, Wagner) - 39. Wrobel (Kubeš)

Vylúčenia: 1:1,  Strely na bránu:

Zostava SR: Petrík, (Bratina) - Minárik, Haring, Blahut, Danko, Šlachtič, Bujdák, Titka, Káčer, Kašša, Svitana, Ladiver, Maděra, Beniač, Slovák, Behúl, Martinusík, Rímsky, Žulko, Wagner, Oravec.

Prvú veľkú šancu finále mal Prúcha, Petrík nás podržal. Po dvoch minútach si šiel sadnúť Tyburec a v presilovke mal na druhej strane šancu Kašša. Po minúte hral Slovák  nedovolene telom v našom útočnom pásme. Českí hokejbalisti si takmer minútu menili loptičku medzi sebou a kým rozhodca prerušil výhodu, uplynulo štyridsať sekúnd. Presilovku tak hrali minútu a štyridsať sekúnd. Naši sa ubránili a potom sa opäť hralo 5 na 5. Na oboch tímoch bolo vidieť, že nechú nič riskovať. V čase 10:49 zvonila za Heczkom tyč po strele Oravca. Na druhej strane sa potom triasli naši, Wróbel mal tutovku na hokejke, Petrík však zákrokom večera túto obrovskú šancu zmaril! Dve minúty pred koncom tretiny sme však udreli, prebudený snajper z Kežmarku Oravec, poslal Slovákov do vedenia!

Vedúci gól bol veľmi dôležitý, Čechov tento zásah prekvapil. Pozorne sme bránili, no po troch minútach ušiel Kubeš a Káčer ho "dohral" iba za cenu faulu. Naši sa obetavo bránili, čo najlepšie demonštroval Beniač, pri akrobatickom vyhodení. Čechov sme v tejto výhode do šance nepustili, pokračovalo sa potom 5 na 5. Do polovice druhej tretiny to zatiaľ bolo bez veľkej šance na oboch stranách. V 24. minúte sa pred Petríka dostával Kuděla, náš gólman však s absolútnym kľudom jeho strelu kryl. Štyri minúty pred koncom tretiny sa na trestnú lavicu pobral Behúl. Náš súper tak dostal výhodu presilovky o jedného hráča. Tú našťastie prerušil po minúte a pol faulom Kuděla, po návrate Behúla sme tak mali výhodu presilovky my, i keď mala trvať iba niečo vyše minúty. No netrvala. Martinusík totiž prestrelil Heczka po druhýkrát a viedli sme už o dva góly !! Tento stav vydržal až do sirény, ktorá ukončila druhé dejstvo.

Posledných pätnásť minút velilo Čechom otvoriť hru a byť oveľa aktívnejším smerom dopredu. Najskôr zasahoval Petrík, po ňom to skúšal na Heczka Slovák. Potom to bol boj českých útočníkov s našou defenzívou, ktorá dnes pracovala vynikajúco. Čas sa krátil a pre nás to čím ďalej vyzeralo lepšie. Necelých sedem minút pred koncom však Wróbelova strela zapadla za Petríka a Češi sa dostali na koňa. Čas šiel od tejto chvíle veľmi pomaly. Ešte viac nám zatrnulo po vylúčení Ladivera tri minúty pred koncom. Českí reprezentanti podkurovali ako mohli, ale naša obrana na čele s Petríkom ustála všetky ataky. Po záverečnom hvizde už vytriskol gejzír našej obrovskej radosti, Slovensko sa po štrnástich rokoch opäť dočkalo titulu majstrov sveta!!!

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (12 votes)