Slovenky titul neobhájili, zlato pre Kanadu

By Michal Runák - Posted on 09 jún 2013

Kanaďanky oplatili Slovenkám prehru z MS z Bratislavy, naše dievčatá majú už tretie striebro. Bronz putuje do Čiech.

Kanada 2:0 (1:0,1:0,0:0) Slovensko

Góly: 10. TULK, 24. TULK

Vylúčenia: 0:1 Strely na bránu:

Zostava SR: Tomčíková (Zuziaková) - Karafiátová, Kolcúnová, Lalíková, Raková, Žitňanská, Majkúthová, Ivana Gajdošová, Kapustová, Pavlovičová, Jurčová, Stašová, Ihnaťová, Bednárová, Krajňáková, Veličková, Pravlíková, Gajdošová Mária, Mikesková, Gorecká, Klimášová.

Finále začala tak, ako sa na vrchol svetového šampionátu patrí. Od začiatku sa hralo od podlahy, útoky sa prelievali na jednu i druhú stranu. Úvodný drtivý tlak domácich sme nedovolili naštartovať, naopak, po úniku Pavlovičovej sme mohli otvoriť skóre. V ôsmej minúte sme však pykali po faule Žitňanskej a Kanaďanky hrali po prvýkrát v zápase presilovku. Najväčšiu šancu v nej však mala Veličková, ktorá tesne pred gólmankou Passfieldovou nedokázala upratať loptičku do siete. Po návrate Žitňanskej sa však radovali domáce. Tulková dostala loptičku za Tomčíkovej chrbát a bolo 1:0. Bol to vôbec prvý gól, ktorý sme na MS inkasovali. Dievčatá však nevešali hlavy a povzbudzované aj mužmi, ktorí čakali na svoj zápas, pokračovali v snahe o vyrovnanie.

Druhá tretina sa nezmenila oproti prvej v ničom. Stále sa hralo v na obe strany, hra mala spád, bolo to ozaj zaslúžené finále. V 21. minúte sme mali veľkú šancu na vyrovnanie po faule Larocqueovej. Namiesto vyrovnania sa však opäť rozsvietilo svetlo za bránkou Tomčíkovej, keď sa opäť presadila Tulková. Túžený kontaktný gól sme do konca druhej časti nedokázali streliť, zostávalo nám ešte pätnásť minút času.

Tretie tretina bola už viac bojom. Kanaďanky vedomé si dvojgólového náskoku bránili pozorrne už stredné pásmo, naše sa presadzovali čoraz ťažšie. Čo aj prešlo za modrú čiaru, to likvidovala Brianová, ktorá v polovici zápasu vystriedala Passfieldovú. Čas sa bohužiaľ pre nás krátil a Kanaďanky sa k titulu blížili stále viac. Minútu a štyridsaťštyri sekúnd pred koncom si vzal tréner Kolibík oddychový čas, na striedačke zostala aj brankárka Tomčíková. Power play nám však nevyšla a tak sa po záverečnom hvizde mohli radovať Kanaďanky zo svojho tretieho titulu.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)