K obhajobe zlata zostáva zdolať posledné dve prekážky


By Michal Runák - Posted on 07 jún 2013

Slovenské hokejbalistky deklasovali vo štvrťfinále Veľkú Britániu.

 Slovensko 16:0 (3:0,6:0,7:0)  Veľká Británia

Góly: 4. VELIČKOVÁ (Pravlíková, Jurčová), 7. KRAJŇÁKOVÁ (Kolcúnová), 7. PAVLOVIČOVÁ (M. Gajdošová, I. Gajdošová), 17. VELIČKOVÁ (Jurčová), 17. KLIMÁŠOVÁ (Ihnaťová, Stašová), 18. KRAJŇÁKOVÁ (Gorecká), 22. I. GAJDOŠOVÁ (Raková), 25. M. GAJDOŠOVÁ (Žitňanská, Krajňáková), 29. JURČOVÁ (Pravlíková), 31. KAPUSTOVÁ (I. Gajdošová), 34. M. GAJDOŠOVÁ (Kapustová), 37. IHNAŤOVÁ (Stašová), 38. M. GAJDOŠOVÁ (Bednárová), 41. KRAJŇÁKOVÁ (Gorecká), 41. KAPUSTOVÁ (Pavlovičová), 43. JURČOVÁ (Mikesková)

Vylúčenia: 3:4, Strely na bránu: 39:11

Zostava SR: Zuziaková (22. Kaliská) - Karafiátová, Kolcúnová, Lalíková, Raková, Žitňanská, Majkúthová, Ivana Gajdošová, Kapustová, Pavlovičová, Jurčová, Stašová, Ihnaťová, Bednárová, Krajňáková, Veličková, Pravlíková, Gajdošová Mária, Mikesková, Gorecká, Klimášová.

Úvod bol z oboch strán rozpačitý a poznačili ho nepresné prihrávky. Po troch minútach však Britky faulovali a Veličková v presilovke šikovne tečovala strelu Pravlíkovej až za chrbát gólmanky. O tri minúty sa pár sekúnd po sebe presadila Krajňáková a Pavlovičová a bolo prakticky po zápase. 
To, že nám na tomto šampionáte úvody tretín sedia, dokázala ihneď po začatí druhej postupne Veličková, Klimášová a lahôdkovým zakončením v nájazde aj Jurčová. Potom to už bol iba boj našich dievčat s ukazovateľom skóre. Tréner Kolibík vystriedal aj brakárky, no podľa priebehu zápasu si obe mohli pokojne sadnúť na striedačku. Do konca tretiny sa ešte naše hráčky presadili trikrát.
Posledná tretina opäť začala ako všetky na tomto šampionáte. Kapustová už po tridsiatich sekundách skórovala a potom sa naše dievčatá presadili ešte šesťkrát. Konečný výsledok jasne napovedal o priebehu zápasu. V semifinále sa stretneme zajtra proti hokejbalistkám Českej republiky.

Jaroslav Kolibík, tréner SR: "Máme za sebou ďalšie povinné víťazstvo, dievčaťá si schuti zastrieľali a zatrénovali. Viac k tomu nemám čo povedať, výsledok hovorí jasne. Musíme sa teraz dôkladne pripraviiť na semifinále."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (5 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.